Köylerimiz Mengen

Mengen Suyunun Peşinde

Mengenli Muhtarların yazılı şikayeti üzerine Bolu Valisi soruşturma başlattı. Gerede Belediye ile Mengen Belediyesi arasında süre gelen su meselesi adli boyutta devam ederken, Mengenli Muhtarların son olarak yaptıkları şikayet dilekçeleri..

Mengen Suyunun Peşinde

Mengenli Muhtarların yazılı şikayeti üzerine Bolu Valisi soruşturma başlattı.

Gerede Belediye ile Mengen Belediyesi arasında süre gelen su meselesi adli boyutta devam ederken,
Mengenli Muhtarların son olarak yaptıkları şikayet dilekçeleri ve ifade tutanakları ile valilik makamı tarafından idari boyut kazandı.

Akçakoca Köyü Muhtarı Şerafettin Dönmez’in şikayeti üzerine başlatılan inceleme DSİ 53. Şube Müdürlüğünde toplantı odasında verilen “şikayetçi ifade tutanağı” ile su meselesinin çok su götüreceği tahmin ediliyor.

Mengen Akçakoca Muhtarı Dönmez, Mengen İlçesi Domuz Alanı Mevkiinde bulunan Beş Pınarlar ve Çörtenler kaynak sularının (Kirazlı1 ve Kirazlı2) tahsisi için başvurularının yapıldığı halde ilgili tahsis yönetmeliğine göre taleplerinin DSİ Genel Müdürlüğüne iletilmediğini belirterek yasal işlemlerin başlatılması için şikayetçi oldu.

Mengenli Muhtarlar adına verdiği şikayet dilekçesinin ardından, çağrıldığı DSİ 53. Şube Müdürlüğünde yazdığı şikayetçi ifade tutanağında Şerafettin Dönmez şunlara yer verdi.
“Bolu Özel İdaresi tarafından başvurularımıza süresi içerisinde bir işlem yapılmadığından ve ilgili mercilere bir bilgi verilmediğinden köylerimizin suları Gerede Belediyesine tahsis edilmiştir..
Mağduriyetimiz nedeniyle gerekli yasal işlemlerin yapılmasını talep etmekteyiz denildi.

Mengen İlçesi Akçakoca Köyü Muhtarı Şerafettin Dönmez, “yasal başvurularımızı yapmış, mevzuyu Cimer başvurumuzla tahsis talebimizi yenilemiştik. Tahsis işlemlerimizin başladığı bizlere beyan edilmişti. Şikayetimizi avukatlarımızla birlikte yaptık. Suyumuzun ve kaynaklarımızın peşindeyiz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL