Yaşam

20 yıldır biriktirdiği bisiklet jantlarından evinin bahçesine daraba yaptı. Geri dönüşüm jantlarını değerlendirerek bahçesine çit yapan Yaşar Onur; yaptığı işin dünyada bir benzeri olmadığını iddia etti. Yüzlerce bisiklet jantını bir..

20 yıldır biriktirdiği bisiklet jantlarından evinin bahçesine daraba yaptı.
Geri dönüşüm jantlarını değerlendirerek bahçesine çit yapan Yaşar Onur; yaptığı işin dünyada bir benzeri olmadığını iddia etti.

Yüzlerce bisiklet jantını bir araya getirerek Dağ Kentteki evinin bahçe duvarlarını bisiklet jantları ile çit gibi ören Yaşar Onur’un geri dönüşüm mucizesini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Aslen Mengen İlçesinin Köprübaşı Köyünden olan ve yıllardır Bolu’da bisikletçilik yapan Yaşar Onur;
“20 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bisiklet tamircisiyim, aynı zamanda her yıl bahar aylarında başlayan bisiklet sporunu severlere işletmemden hizmet veriyorum” dedi..

Onur Usta; “Bolu bisiklet sporu için çok uygun fiziki şartlara sahip ve bu işi büyük bir maharet ve ustalıkla yapan gruplar, dernekler ve kişiler var.” diyerek bahçesinde çit olarak değerlendirdiği geri dönüşüm jantları ile ilgili şunları kaydetti.

“Ben yirmi yıldır bu bisiklet işiyle uğraşıyorum. Bu mesleği yaparken kılı kırk yaran, inceleyen, bu mesleği bir sanat olarak kabul eden bir yapım var.”
“Baktım ve düşündüm; neden olmasın dedim. Sonra bu geri dönüşüme gidecek, hurdaya çıkacak yüzlerce bisiklet jantını değerlendirmeye karar verdim.”

Onur Bisiklet işletmecisi Yaşar Onur; “Bu yaptığım işi bakıyorum da Türkiye’de yapan yok, akıl eden de olmamış. İddia ediyorum yaptığım bu geri dönüşüm jantlarından bahçe çiti yapma fikri dünyada da yok” dedi..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL