Yaşam

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu’da yaşayan yabancı uyrukluların sayısını açıklayarak, “Bolu’da yaşayan 2 bin 300 Suriyeli ile ilgili kıyamet kopartılıyor. Bu insanların üzerinden konuyu farklı yerlere çekmek çok hoş değil”..

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu’da yaşayan yabancı uyrukluların sayısını açıklayarak, “Bolu’da yaşayan 2 bin 300 Suriyeli ile ilgili kıyamet kopartılıyor. Bu insanların üzerinden konuyu farklı yerlere çekmek çok hoş değil” diye konuştu.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu’da 14 bin civarında yabancı uyruklu vatandaş yaşadığını açıkladı.

Vali Kılıç, Bolu’da yaşayan Suriyelilerin sayısının 4 bin 600 olduğunu ve 2 bin 300 Suriyelinin Gerede’de, diğer 2 bin 300 Suriyelinin de Bolu’da yaşadığını belirtti.

Bolu’da yabancı sorunu olmadığını ve yabancıların sayısını açıklayan Vali Erkan Kılıç, “Bolu’da aslında yabancı sorunu yok. Bolu’da rakam anlamında sayı azalıyor, az da olsa azalıyor.

Bolu’da toplam 14 bin civarında yabancı var. 2 bin 500 veya 3 bini üniversite öğrencisi. Para vererek geliyor buraya. Dünyanın 4 bir tarafından gelen öğrenciler var. Onun dışında 5 bin civarında Iraklı var.

Bunlar daha önce gelmiş, mülteci statüsünde uluslararası koruma altında olan kişiler. Her zaman olabilecek kişiler bunlar. Ekonomik durumları da iyi Bolu’da yaşayan Iraklıların.” diye konuştu. Kaynak.ÖzgürBolu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL