Mengen Siyaset

BASIN AÇIKLAMASI 22/08/2022 tarihinde saat 22.00 sularında Mengen Orman İşletme Müdürlüğünün bir ihbarı değerlendirdiği sırada meydana gelen olayla ilgili Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’un, AK Parti Hükümetini hedef alan açıklamaları..

BASIN AÇIKLAMASI
22/08/2022 tarihinde saat 22.00 sularında Mengen Orman İşletme Müdürlüğünün bir ihbarı değerlendirdiği sırada meydana gelen olayla ilgili Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’un, AK Parti Hükümetini hedef alan açıklamaları ile ilgili Adalet ve Kalkınma Partisi Mengen İlçe Başkanlığı olarak tarafımıza cevap hakkı doğduğundan kamuoyunun doğru bilgilendirilmesine yönelik basın açıklaması yapma zarureti hâsıl olmuştur.
Yatığımız araştırmalar neticesinde 22/08/2022 tarihinde Mengen Orman İşletme Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine Orman İşletme Müdürlüğünce ihbara konu bir aracın takibi sırasında ihbar edilen aracın Pazarköy Caddesinden doğru Mengen Belediyesine ait eskiden düğün salonu olarak kullanılan binanın bulunduğu sokağa yönelmesi neticesinde bahsi geçen binanın yakınına kadar takibinin yapıldığı, meydana gelen olayın gece yarısı ya da sabaha karşı değil akşam saat 22.00 sularında cereyan ettiği, ne şikâyet konusunun ne de takip işlemlerinin Mengen Belediyesi ile uzaktan yakından herhangi bir ilgisinin olmadığı, takip edilen aracın bu yönde ilerlemesi neticesinde Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince Mengen Belediyesine ait binanın yakınına kadar gelindiği bilgisi edinilmiştir.
Cumhuriyet Başsavcılığından izin alınmadan özel ya da tüzel kişiliklere ait binalarda arama yapılmasının ya da binalara kolluk kuvvetleri de dâhil herhangi bir kamu kuruluşu personellerince izinsiz girilmesinin, araştırma ve arama yapılmasının mümkün olmadığı bilinmekte iken Sayın Turhan BULUT’un Mengen Halkının aklıyla alay ettiğini düşünüyor ve Mengen Halkının bilgisinin, zekâsının ve hafızasının Sayın Turhan BULUT’un tahmin edemeyeceği kadar iyi olduğunu da kendisine hatırlatmakta yarar görüyoruz.
Belediyemizde yetkili kaynaktan aldığımız bilgiye göre saat 22.00 sularında orman işletmesi ekipleri kamuya açık alanda belediye atölyesinin önüne gelerek yapılan ihbarı değerlendirmek üzere gelmişlerdir. Asla belediye veya belediye marangoz atolyesine ne bir denetleme ne de gayri ihtiyarı bir durum oluşmamıştır. Yağmur yağması sebebiyle belediye personelinin orman işletme personellerini binanın önündeki sundurmanin altına davet etmeleri, belediye personelinin kendilerinin içeriye girdiğini ve belediye başkanının geleceğini bildirmeleri üzerine orman işletme müdürünün nezaketen başkanı beklediğini belirtmişlerdir. Belediyeye yönelik hiçbir ithamin olmadığını, hiç bir şekilde ne bır tutanak ne bir araştırma söz konusu olmadığı öğrenilmiştir.
Belediye başkanının politik senaryo üretmesinden kendi kendine kurumlara itafen bağırıp çağırmasıyla, ilgili kurumlara parmak sallayarak eksikliklerini ört bas etmesinden başka bişey değildir.
Başkan Bey
Yakın Zamanda kendini bilmez birileri tarafından pazarköy yolunda kesilen ağaçları Ak Parti Teşkilatımızın yaptırdığını dâhi itham etmiştir.
Keçeli pınar kaynak suyunun % 60 sini Gerede Belediyesine %40 ını mengen içme suyu olarak düzenlenen ilçe Kaymakamlarının ve vali vekilinin selayetinde imzalanan evrağın altında imzası olmasına rağmen hala kabul etmememeyi benimsemiştir.
Mengen Belediye Başkanlığı ile hiçbir alakası olmayan ve kanunlar çerçevesinde bir ihbarı değerlendiren Mengen Orman İşletme Müdürlüğü personellerini, siyasi davranmakla suçlayan ve vuku bulan olayları Ak Parti Hükümetinin tasarrufuymuş gibi göstererek, hem Mengen Orman İşletme Müdürlüğü personellerini töhmet altında bırakan hem de durumdan vazife çıkararak kendisine siyasi rant devşirmeye çalışan Sayın Turhan BULUT’u, hiçbir dayanağı olmayan söylemlerinden dolayı esefle kınıyoruz.
Sayın Başkan.
Hükümetimizin destekleriye yapılan;
Toki projelerine
Gastronomi kampüsüne
Elektrik Hatlarına
Doğal gaza
Fotograflar çekerek sahiplenmeye çalışıyorsunuz
Mengen halkı herşeyin farkında yapmış olduğunuz bağırıp çağırmalarla eksikliklerinizi ört pas etmeye çalışmayın..
Sayın Başkan.
2019/2020 seçim beyanınızda
Belediyeye yeni hizmet binası, kreş, güngörmüşler konağı, huzurlu yaşam evi, belediye kültür merkezi, yüzme havuzu, Atatürk caddesi yenileme ve meydan düzenlemesi, katı atık depolama, hızar deresi su kaynağı rehabilitasyon çalışmaları, hamam ve sıhhı banyo gibi halkımıza verdiğiniz vaadlerinizin gerçekleşme oranını görmek isteriz.
Sayın Başkan Seçimle işbaşına geldiğiniz 8,5 yıldan bu tarafa sizlerden beklentimiz yaptığınız çalışmaları, Mengenimize yapılan kazanımları duymak isteriz.
Bırakın artık bu çatışma üslubunuzdan Vaz Geçin. Bu güne kadar kendi içerisinde barışık olan Mengen halkını siyasi kutuplaşmaya iterek iötekilestirnekten vazgeçin. İlçemizin imar sorununu çözemeyen, çöp sorununa çare bulamayan, yollarını yapamayan mengen ilçemizin mahallelerini göz ardı ederek temizlemeyen ilçemizin sahip olduğu marka değerini ileri taşıyamayan festivali adeta kalitesizleştirerek bitiren isdihdam konusunda hiçbir ilerleme sağlayamayan ilçemizden sürekli göç verilmesinin sebebi olan ve durumdan rahatsızlık duymayarak, bugüne kadar kendi içerisinde barışık olan halkımızı adeta bilinçli olarak siyasi kutuplaşmaya yönelterek ilçe içerisinde huzursuzluğa sebep olunmaktadır. Halen çamur at izi kalsın mantığı ile her fırsatta Adalet ve Kalkınma Partisine sözlü saldırıda bulunan Mengen Belediye Başkanı Sayın Turhan BULUT’u sadece görevini yapmaya davet ediyor,
Mengen halkımızın yararına olacak her türlü projenin yanında ve destekçisi olduğumuzu İfade ediyoruz.
Konuyla hiçbir şekilde ilgisi olmayan Adalet ve Kalkınma Partisi Mengen İlçe Teşkilatı Doğru Bilgiyi Halkımızla paylaşmayı benimsemiştir..
Devletimizin Kurumlarının Yipratilmamasi, Sahiplenme Adına Basın Açıklaması Zorunluluk Hale Gelmiştir
Mengen Halkına Saygılarımızı sunuyoruz.
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
MENGEN İLÇE BAŞKANLIĞI

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL