Köylerimiz Mengen

Aslan Payı Mengen’in

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin geçtiğimiz günlerde Bolulu çiftçilere gönderdiği 35 ton macar fiği ve yem bezelyesinin ardından, çiftçilerden yoğun talep gelince 50 ton daha yem bitkisi gönderdi…

Aslan Payı Mengen’in

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin geçtiğimiz günlerde Bolulu çiftçilere gönderdiği 35 ton macar fiği ve yem bezelyesinin ardından, çiftçilerden yoğun talep gelince 50 ton daha yem bitkisi gönderdi.

Çiftçilerin yem bitkisi ihtiyacı için Bakanlık tarafından gönderilen macar fiği ve yem bezelyesinin bedelinin %75’i Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanırken çiftçiler sadece %25’lik bir ödeme yapacaklar.

50 TON DAHA GÖNDERDİ

Geçen haftalarda Bakanlık tarafından gönderilen 35 ton macar fiği ve yem bezelyesinin Tarım İl Müdürlüğü ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri tarafından çiftçilere dağıtılmasının ardından talebin artması üzerine Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin İlimize 50 ton daha yem bitkisi gönderdi.

MENGEN İLÇEMİZE 8 TON YEM

Mengen İlçe Tarım Orman Müdürlüğümüzün geçtiğimiz günlerde başlatmış olduğu talep toplama çalışmasının ardından Mengen İlçemize 7 ton yem bezelyesi ile 1 ton macar fiği olmak üzere toplamda 8 ton yem tohumu dağıtılacağı belirtildi.

%75’i devlet tarafından karşılan yem tohumu (200 TL tutan yem tohumunun 150 TL’sinin devlet tarafından, 50 TL’si çiftçi tarafından karşılanıyor) çiftçiler için büyük bir destek olarak kabul görüyor.

Mengen İlçe Tarım Orman Müdürlüğü yem tohumlarını yarın saat 10.30 da talepte bulunan 80 çiftçimize dağıtılacağı belirtildi.

Tarım İl Müdürlüğüne teslim edilen 50 ton macar fiği ve yem bezelyesi ise bugünden itibaren çiftçilere dağıtılmaya başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Her zaman söylediğimiz gibi Bolulu çiftçilerimizin ihtiyaçları, istekleri bizim için emir sayılır. Onların taleplerini ve ihtiyaçlarını elimizden geldiğince en kısa sürede yerine getirmeye çalışıyoruz. Geçen haftalarda gönderdiğimiz 35 ton Bakanlık hibeli yem bitkisine gelen talep üzere ek olarak 50 ton daha çiftçilerimize dağıtılmak üzere Tarım İl Müdürlüğümüze teslim edilmiştir. Devletimizin desteği, bizlerin gayretiyle Bolu tarımı hak ettiği yere gelecek. Çiftçilerimiz isteyecek biz yapacağız ve Bolu’yu hep birlikte kalkındıracağız” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL