Mengen Siyaset

Başkan Cantürk Demokrasi Köşesinde Başkan Bulut’u Topa Tuttu

Mengen Ak Parti İlçe Başkanı Arif Oktay Cantürk, Mengen Demokrasi Köşesinde yaptığı Basın Açıklamasında Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’u Basın açıklamasında topa tuttu. Basın Açıklamasında Ak Parti Yönetim Kurulu ve..

Başkan Cantürk Demokrasi Köşesinde Başkan Bulut’u Topa Tuttu

Mengen Ak Parti İlçe Başkanı Arif Oktay Cantürk, Mengen Demokrasi Köşesinde yaptığı Basın Açıklamasında Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’u Basın açıklamasında topa tuttu.

Basın Açıklamasında Ak Parti Yönetim Kurulu ve Parti Üyeleri, MHP Parti temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları,  vatandaşlar ve Yerel Basın mensupları katıldı.

Aylardan beri Gerede Belediyesi ve Mengen Belediyesi arasında süre gelen su meselesi ile ilgili olarak basın açıklaması yapan Mengen Ak Parti İlçe Başkanı Arif Oktay Cantürk,
“Belediye Başkanı Turhan Bulut’a su meselesi ile ortaya çıkan bu beceriksizliğin, bu göz yummanın sebeplerini sordu.”

Ak Parti İlçe Başkanı Cantürk; Yapılan protokole ve protokolde yer alan 5. maddeye atıfta bulunarak şunları kaydetti.“Bu protokole taraf olarak atılan bu imza Mengene ve bu havzada bulunan köylülerimize, çiftçilerimize, üreticimize, deredeki balığımıza, topraktaki ağacımıza, Mengen’in tabiatına, eko sistemine ihanettir” dedi.

AK PARTİ MENGEN İLÇE BAŞKANI ARİF OKTAY CANTÜRK’ÜN BASIN AÇIKLAMASI

Kıymetli Basın Mensupları, Çok Değerli Mengenliler, Saygıdeğer Muhtarlar, Kıymetli Katılımcılar;

Bugün burada dünü bugünü, geçmişi ve geleceği ile biz Mengenlilere ilçemize ait olan Keçeli pınar, Domuz alanı, Kirazlı 1 ve Kirazlı 2 Kaynak Sularının Gerede Belediyesi tarafından gasp edilmesine dur demek için toplanmış bulunuyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza miras bırakacağımız suyumuza sahip çıkmak bizim en öncelikli görevlerimizin başında gelmektedir.

Dün atalarımızın dağına, taşına, toprağına, hayvanına, doğasına sahip çıktığı gibi bizlerde şimdi türlü oyunlarla ele geçirilmeye çalışılan suyumuza sonuna kadar sahip çıkacağız.

Aylardan beri Gerede Belediyesi ve Mengen Belediyesi arasında süre gelen bu su meselesi ve ne olduğu anlaşılamayan KEÇELİPINAR KAYNAK SUYUNUN TAHSİS TAKSİM VE İNŞAASINA İLİŞKİN PROTOKOL tutanaklarını körü körüne incelemeden, araştırmadan ve Köylümüzün, çiftçimizin, üreticinin menfaatlerini düşünülmeden imzalayan, akıl tutulması yaşayan Mengen Belediye Başkanı kınıyoruz.

NEDEN BU TAVİZ?

Hatta bu anlaşmanın neticesinde çevredeki diğer kaynak sularının da Mengen’in elinden alınmasına vesile olacak şekilde beceriksiz kalan, basiretsiz davranan ve sahibi olduğumuz kaynak sularımızı bahse konu protokolün 5. Maddesi ile Gerede Belediyesinin gasp etmesine göz yuman Mengen Belediye Başkanından başkası değildir.

NEDEN BU BECERİKSİZLİK, NEDEN BU GÖZ YUMMA, SEBEBİ NE?

Bazı kesimlerin, Gerede Belediyesinin bu hukuksuz tutumunu Ak Parti Teşkilatı üzerinden algı oluşturmaya çalışması boşa nefes tüketmek olur. Kaldı ki; Ak Parti siyaseti adı ne olursa olsun tüm vesayetçi tutumları kökten reddeder ve Mengen Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak biz bu hak gaspına karşı olduğumuz ve suyumuza sonuna kadar sahip çıkma niyetimizi açık ve net olarak burada ifade ediyoruz. Bu konunun siyaset malzemesi değil memleketimizin, Mengen’imizin, Köylümüzün, Çiftçimizin, Muhtarlarımızın, doğadaki hayvanlarımızın meselesi olduğu için buradayız.

Mengen Belediye Başkanının imzalamış olduğu protokol Mengen için tarihi bir hatadır.

Bu protokole taraf olarak atılan bu imza Mengene ve bu havzada bulunan köylülerimize, çiftçilerimize, üreticimize, deredeki balığımıza, topraktaki ağacımıza, Mengen’in tabiatına, eko sistemine ihanettir.

Mengen Belediye Başkanı olarak Hem Gerede Belediyesi ile protokol imzalayıp hem de tedbir kararının ağaçlara asılması tavşana kaç, tazıya tut siyasetinden başka bir şey değildir.

Değerli Katılımcılar peki nedir bu 5. Madde? Ne diyor?

“Yapılacak isale hattı çalışmalarında güzergâh üzerinde kot sorunu olmayan kaynak suları da bu isale hattına katılacaktır.”

Bu Şu Demek;

Keçeli Pınar Kaynak Suyuyla birlikte Domuz Alanı, Kirazlı 1 ve Kirazlı 2 Kaynak Sularının da Gerede Belediyesine peşkeş çekildiğini anlamına gelmektedir.

Unutulmamalıdır ki; biz Mengen halkı olarak, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Teşkilatı olarak konunun gerek hukuken, gerek siyaseten gerekse vicdanen sonuna kadar takipçisi olacağız ve suyumuzu asla vermeyeceğiz.

BU HATA, BU İHANETE VE TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT SİYASTİNE ASLA SESSİZ KALMAYACAĞIZ, GEÇİT DE VERMEYECEĞİZ.

Ayrıca, şunu da belirtmek isterim ki; Mengen ve Gerede kadimden beri akrabalık, dostluk ve ticari ilişkileri olan bir bütünün birer parçasıdır. Bizler bu dostluğun, bu güzel ilişkilerin sonsuza kadar devam etmesini gönülden istemekteyiz.

Bu sebeptendir ki; Gerede Belediye Başkanına sesleniyorum ve Mengene ait olan kaynak sularından elini çekmesini ve bu işten vazgeçmesini istiyorum.

Süreci yakından takip eden sahiplenen köylümüze, kentlimize, muhtarlarımıza, üreticilerimize ve burada bulunan duyarlı hemşerilerimize ve saygıdeğer basın mensuplarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

YORUMLAR (2)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL