Mengen

Bir Zamanlar Mengen’in Gururu Türkiye’nin Bir Numaralı Stadı Görenlerin Ruhunu Karartıyor

Mengen Kapalı Spor Salonu ve bilgisayarlı sulama sistemli stat Mengenli vatandaşların ve görenlerin ruhunu karartıyor. Yıllar önce bilgisayarlı sulama sistemi ile tesis edilmiş olan çim saha ile tüm salon sporlarının..

Bir Zamanlar Mengen’in Gururu Türkiye’nin Bir Numaralı Stadı Görenlerin Ruhunu Karartıyor

Mengen Kapalı Spor Salonu ve bilgisayarlı sulama sistemli stat Mengenli vatandaşların ve görenlerin ruhunu karartıyor.

Yıllar önce bilgisayarlı sulama sistemi ile tesis edilmiş olan çim saha ile tüm salon sporlarının yapılabileceği uluslararası normlardaki salonun terkedilmiş hali Mengenli sporseverleri derinden üzüyor.

Bilgisayar sulama sistemi ile Türkiye’nin sayılı stadlarından biri olarak inşa edilen ve emsalleri arasında parmakla gösterilen stat, sararan, yok olan, her yeri diken ve köstebek yuvası görüntüleri ile yürekleri dağlıyor.

Gençlik Spor Müdürlüğü, Mengen Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumların sorumluluğuna verilen stad ve salonun bugünkü hali adeta pes dedirtiyor.

; Fotoğraf tespitlerimizi yaparken, stadın kenarında yürüyüş yapan bir sporsever Mengen Haber’e açıklamalarda bulundu.
“Mengen bu görüntüleri asla hak etmiyor. Bu kadar güzel bir satadın bu hale gelmiş olması düşündürücü. Dikenlerin, tozun toprağın arasında yürüyüş yapmaya çalışıyoruz. Daha yeşil ve güzel yürüyüş alanı yok mu? Var. Ama ayağımızın alışkanlığı bizi buraya çekiyor. Geçenlerde gördüm çok duygulandım.Bir vatandaşın devasa stadı dikenlerden temizlemek için çalıştığını gördüm. Gönüllü ve eski bir sporcu olduğu her halinden belliydi. Elleri, dikenleri otları temizlemekten kanamalı olmuştu.Mengen Belediyesi ne iş yapar. Her yer ot, her çöp, her yer diken olmuş. Yazık olmuş. Sosyal Belediyecilik dedikleri bu olmamalı”

Mengen Haber; kısa kamu kısa araştırmasında şu sonuçlara ulaştı.
Mengenli vatandaşların ekseriyeti stadın ve salonun halinden hiç memnun değiller.
Bilhassa stadın ve çevresinin bakımsız oluşundan, çimlerin yok oluşundan, ot diken ve köstebek yuvasına dönüşmesinden rahatsızlar.
Yürüyüş alanlarının dikenli ve toz toprak içinde olmasından mutsuzlar.
Tirbünlerin mezbelelilik haline gelmesi, bakımsızlığa terkedilişine bir anlam veremiyorlar.
Mengen Belediyesinin stad çevresi ve yürüyüş alanları ile ilgili olarak sorumluluk almamasına kızgınlar.
Sosyal Belediyeciliğin, böylesi spor alanlarında değil de nerede uygulandığı ise tam bir merak konusu..
Atanmış veya seçilmişlerin stad ve salon konusunda nasıl bir hamle yapacakları, ellerini ne zaman taşın altına sokacakları ise bir başka merak edilen konu..

YORUMLAR (1)

  1. Hüseyin Doğru diyorki:

    Mustafa bey sizlerde biliyorsunuz ki: bu stad çevresi ve kapalı salon dönemin akp milletvekili ali ercoskun tarafından Mengen Belediyesinin elinden alınarak milli eğitime devredildiğini müjde olarak belirtmiş ve milli eğitim müdürlüğü güvencesiyle yeniden bakım ve eksiklikleri giderilerek halkın hizmetine sunulacagını söylemişti medyada,maalesef sonuç ortada görüyoruz. Herkes kendi vazifesini ve sorumluluğunu bilecek ,kalkıpta başka kurumun malını ve rezilliğini mengen belediyesine yıkmaya calışmak karalamak ve algı yaratmak dogru degil herkes herşeyin farkında ,ayrıca saha görmek istiyorsanız buyrun Mengen Belediyesi Kapalı Halısaha ve Sosyal Tesis sis binasını gezin görün fitness salonunu gezin görün orada spor yapan insanlarla bir konusun sizler icinde bir değişiklik olur .

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL