Yaşam

Bolu Belediyesi Anabolu ve Kızılcık Tarhanasının İsim Haklarını Aldı

Bolu’nun ilk coğrafi işaret tescilli ürünü “Bolu kızılcık tarhanası” ile “Anabolu” markasının yasal hakları Bolu Belediyesi’ne geçti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BEHDER’den devralınan iki markaya ilişkin, “Kurduğumuz kooperatifi inşallah..

Bolu Belediyesi Anabolu ve Kızılcık Tarhanasının İsim Haklarını Aldı

Bolu’nun ilk coğrafi işaret tescilli ürünü “Bolu kızılcık tarhanası” ile “Anabolu” markasının yasal hakları Bolu Belediyesi’ne geçti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BEHDER’den devralınan iki markaya ilişkin, “Kurduğumuz kooperatifi inşallah hep birlikte Türkiye’de tanınan, bilinen, örnek gösterilen bir kooperatif haline getireceğiz. BEHDER ile işbirliği yaptık. Bize yardımcı oldular. Bundan sonraki süreçte BEHDER ile işbirliğimiz devam edecek.” dedi.

Bolu Elişi Hatıraları Derneği (BEHDER), “Anabolu” markası ile Bolu’nun gıda üzerine ilk coğrafi işaret tescilli ürünü olan “Bolu kızılcık Tarhanası”nın, marka ve isim haklarını Bolu Belediyesi’ne devretti.

Resmi imzaların atıldığı törende BEHDER Başkanı Burkucu’ya teşekkür eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Biz bugün önemli bir protokol imzaladık. Sağ olsun Güler hanım bize bu coğrafi işaretlerle ilgili önemli bir destekte bulundu. Kurduğumuz kooperatifi inşallah hep birlikte Türkiye’de tanınan, bilinen, örnek gösterilen bir kooperatif haline getireceğiz. Burada BEHDER ile işbirliği yaptık. Bize yardımcı oldular. Bundan sonraki süreçte BEHDER ile işbirliğimiz devam edecek. Ben Güler hanıma teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu işbirliğimiz uzun süre devam edecek.” dedi.

Her iki markayı Bolu halkı adına Bolu Belediyesi’ne devrettiklerini söyleyen BEHDER Başkanı Güler Burkucu da yaptığı açıklamada, “Bolu Elişi Hatıraları Derneği olarak, Bolu halkı adına aldığımız ve bir yerlere getirdiğimiz ‘Anabolu’ markasını ve ‘Bolu kızılcık tarhanası’ coğrafi işaret marka tescilini Bolu halkı adına Bolu
Belediye Başkanımıza teslim ediyoruz. Kendilerinin daha iyi yerlere getireceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak..Bolu Belediyesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL