Yaşam

Bolu’da Covid-19 Aşısı Olanlar

Bolu’da son güncel verilere göre 38 bin 620 kişi coronavac aşısı oldu. 65 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanması da devam ediyor. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurulumu Laboratuvarları’nda yapılan..

Bolu’da Covid-19 Aşısı Olanlar

Bolu’da son güncel verilere göre 38 bin 620 kişi coronavac aşısı oldu. 65 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanması da devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurulumu Laboratuvarları’nda yapılan güvenlik testlerinin ardından kent genelindeki hastanelere dağıtılan aşılar, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alan vatandaşlara uygulanmaya devam ediyor. Valiler, Kaymakamlar ve Belediye Başkanlarının da aşılanmaya başladığı ülkemizde toplam yapılan aşı sayısı 6 milyon 582 bini geçti. Toplam yapılan aşının 5 milyon 521 bini birinci doz olarak uygulanırken 1 milyon 60 binden fazlası ise ikinci doz olarak uygulandı.

38 bin 620 aşı yapıldı

Yaklaşık 38 bin 620’nin üzerinde vatandaşın aşılandı. Aile sağlık merkezleri ve hastanelerde aşılama çalışmaları sürüyor. Ayrıca evde sağlık hizmeti alan vatandaşlar için il-İlçe Sağlık Müdürlüğünce evlere giderek aşılama çalışmalarına devam ediliyor.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından aşı merkezlerinde randevulu vatandaşların aşılaması gerçekleştirilirken aşı merkezlerine ulaşma imkanı olmaya yaşlı vatandaşların ise aşılamaları yapılıyor. Öte yandan her gün binlerce aşının yapıldığı ilimizde aşı programı kapsamında bugüne kadar 38 bin 620’den fazla aşı yapıldı. Toplam aşının 31 bin 955’den fazlası 1. doz olarak uygulanırken 6 bin 660’dan fazlası ise 2. doz olarak uygulandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL