Yaşam

Bolu’yu Dünya Turizmine Kazandırmamız Gerekiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm potansiyelini arttırmaya yönelik planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere Bolu’ya geldi. Bolu Valiliği binasında Vali Ahmet Ümit ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Ersoy,..

Bolu’yu Dünya Turizmine Kazandırmamız Gerekiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm potansiyelini arttırmaya yönelik planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere Bolu’ya geldi.

Bolu Valiliği binasında Vali Ahmet Ümit ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Ersoy, Vali Ümit’ten kent hakkında brifing aldı.

Turizm potansiyelini arttırmaya yönelik planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere Bolu’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bolu’da yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi almak için Bolu Valisi Ahmet Ümit’i ziyaret etti.

Bakan Ersoy’a AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan ve Çağlayan Kaya, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti ilçe Belediye Başkanları, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı eşlik etti.

Valilik önünde Vali Ahmet Ümit ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy daha sonra Valilik şeref defterini imzaladı. Ardından, Valilik makamına geçen Bakan Ersoy, Vali Ümit’ten kent hakkında brifing aldı.

Valilik ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan BakanErsoy; “Bugün sayın valimiz ve milletvekillerimizden Bolu’nun turizm potansiyelleri ile ilgili bir sunum aldık. Helikopter ile detaylı bir gezi gerçekleştirdik. Bakanlık olarak biz de Bolu bölgesinin olası potansiyelini en yukarılara çıkarmak için çalışacağız, projelerimizi hazırlayacağız. Çok kısa bir sürede de hayata geçirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

12 aylık turizm potansiyeli açısından Bolu’nun iyi bir noktada bulunduğunu belirten Bakan Ersoy, “Bu güne kadar gezdiğim birçok yer var ama Bolu, hem kış hem de 12 aylık turizm potansiyeli açısından çok iyi bir noktada. Sadece bunları daha hızlı bir şekilde değerlendirip; doğaya, çevreye uygun şekilde planlayıp dünya turizmine kazandırmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL