Yaşam

Cahit Yavuz “Boş Durmak Bana Göre Değil”

Uzun yıllar İçişleri Bakanlığı Emniyet Teşkilatlarının değişik kademelerinde çalışan ve yakın zamanda emekli olan Cahit Yavuz, evinin bahçesine bir nevi tavuk çiftliği kurdu. Mengen Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve..

Cahit Yavuz “Boş Durmak Bana Göre Değil”

Uzun yıllar İçişleri Bakanlığı Emniyet Teşkilatlarının değişik kademelerinde çalışan ve yakın zamanda emekli olan Cahit Yavuz, evinin bahçesine bir nevi tavuk çiftliği kurdu.

Mengen Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkanı Cahit Yavuz, gününün büyük bir bölümünü yetiştirdiği farklı cins ve özellikleri olan tavuklarla ve kümes hayvanları ile geçiriyor.

Tavuk yetiştirmenin, tabiatla iç içe olmanın ve onlarla bir arada olmanın keyfi inanılmaz diye konuşan Cahit Yavuz Mengen Haber’e şunları konuştu.

“Boş durmayı sevmiyorum. Bunun yanında, çevreyi, doğayı ve hayvanları çok seviyorum. Ben Mengen’de doğdum büyüdüm. Köy hayatını da şehir hayatını da yakından biliyorum.
Böylesi bir hayalim vardı. Emekli olduktan sonra Mengen İlçemde bunu gerçekleştirmenin, yetiştirdiğim kümes hayvanlarımla ilgilenmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Emekli olduktan sonra da hayatım değişmedi. Yine 24 saat görevimin başındayım. Ama bu defa yetiştirdiğim tavuk, horoz ve hindilerim için mesai harcıyorum.

“Hele bu pandemi sürecinde hemen hemen bütün günümü evimin bahçesindeki küçük çiftliğimde geçiriyorum.
Bu arada, sosyal sorumluluk düşünce ve projelerimi hayata geçirmeye fırsat bulabiliyor hem parti çalışmalarımıza ağırlık verebiliyor, hem de ürettiğim tavuklarla vakit geçirebiliyorum” dedi.

Cahit Yavuz “aslında bu çok mühim bir konu ve müthiş keyifli bir iş. Üretimi bakımı onların yemlenmesi sulanması ve sonra onların bu hizmetinize karşılık sizi yumurta ile ödüllendirmesi inanılmaz” diye konuştu.

 

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL