Yaşam

Erdoğan’dan Esnafa Kira Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından ek tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ve esnafa..

Erdoğan’dan Esnafa Kira Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından ek tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ve esnafa 3 aylık kira desteği verileceğini açıkladı.

Erdoğan, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili “31 Aralık Perşembe saat 21.00’dan 4 Ocak saat 05.00 kadar kesintisiz uygulanacak” dedi.

Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı
Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır.

Esnafa kira desteği
İş yeri kira olan esnafımıza üç ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 saat süren Kabine Toplantısı’nın ardından kameraların karşısına geçti. Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirlerin uygulanmaya başlamasıyla birlikte salgınında düşüşe geçildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı, vatandaşlardan kurallara aynı şekilde uymaya devam etmelerini istedi.

PERŞEMBE’DEN PAZARTESİ’NE KADAR YASAK VAR

Yılbaşı döneminde evlerde toplanmaları önlemek adına ilave bir tedbirin de getirileceğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, uygulanacak yeni kısıtlamayı kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yılbaşı kısıtlamasına yönelik yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL