Yaşam

İl Başkanı Suat Güner 14 Milyon Ödeme Yapılacak

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, besicilere verilen hayvancılık destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Güner, “Bolu’da 7 bin 237 besicimize 14 milyon 427 bin lira ödeme yapılacak” dedi. BOLU’DA..

İl Başkanı Suat Güner 14 Milyon Ödeme Yapılacak

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, besicilere verilen hayvancılık destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Güner, “Bolu’da 7 bin 237 besicimize 14 milyon 427 bin lira ödeme yapılacak” dedi.
BOLU’DA BECİSİLERE 14 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILACAK
22 Nisan 2021
Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’nin, 1 milyar 468 milyon 535 bin 735 liralık hayvancılık destek ödemelerinin bugün itibariyle besicilerin hesabına yatırılacağı yönündeki açıklamasını hatırlatan Suat Güner, “Bu kapsamda Bolu’da da binlerce hayvan yetiştiricimize milyonlarca liralık destek sağlandı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü verilerine göre ilimizde faaliyet gösteren 7 bin 237 besicimize, 30 bin 427 buzağı için 14 milyon 427 bin 066 lira hayvancılık destek ödemesi yapılacak. 177 yetiştiricimize de 1 116 adet manda ve malak için 323 bin lira destekte bulunulacak. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de ödemeler bugün itibariyle gerçekleştirilecek“ dedi.

“ÇİFTÇİMİZE, BESİCİMİZE VE ÜRETİCİMİZE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

AK Parti İl Başkanı Güner, “Tarım ve Hayvancılığın gelişmesi adına çiftçimize, besicimize ve üreticimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. AK Parti iktidarı dün olduğu gibi bugün de çiftçimizin, besicimizin ve üreticimizin yanındadır. Besicilerimize katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Kaynak:GazeteBolu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL