Yaşam

İl Genel Bütçeyi Bağladı

Bolu İl Genel Meclisinde 02 Kasım Pazartesi günü başlayan bütçe görüşmeleri sona erdi. Covid 19 tedbirleri kapsamında iki hafta süren meclis toplantılarında komisyonlar aracılığıyla kurumların talepleri doğrultusunda 2021 yılı bütçesini..

İl Genel Bütçeyi Bağladı

Bolu İl Genel Meclisinde 02 Kasım Pazartesi günü başlayan bütçe görüşmeleri sona erdi.

Covid 19 tedbirleri kapsamında iki hafta süren meclis toplantılarında komisyonlar aracılığıyla kurumların talepleri doğrultusunda 2021 yılı bütçesini belirledi.

Bolu İl genel Meclisi üyeleri Kasım Ayı son oturumunda İl Özel İdaresi Bütçesini 85 Milyon olarak karara bağladı.

Meclisin son oturumunda İl Özel İdaresinin bütçe kararnamesi ile gelir ve gider bütçesi oylanarak kabul edildi. Bütçe oylamasının ardından AK Parti Gurubu adına Üzeyir Ercivan, CHP Gurubu adına Erhan Beykoz söz alarak 2021 yılı bütçesinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Son değerlendirmeyi yapan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’de 2 Kasım’dan bu güne kadar tüm komisyon raporları, eleştiriler ve öneriler çerçevesinde, var olan bütçe gerçeklerini ve dengelerini göz önünde bulundurarak, köye yönelik hizmetlere en fazla ödeneği ayırmaya gayret ederek, 2021 yılı bütçesini 85 milyon 210 bin TL’ye oy birliği ile bağladıklarını söyledi.

Yüceer, “İstekler, ihtiyaçlar elbette olacak. Ancak bizim İl Genel Meclisi olarak hedefimiz; 487 köyümüzün 4 bin 479 km yol ağı içerisinde, 82 bin nüfusa hizmet etmek; köylerimizin ihtiyaçları doğrultusunda var olan kaynakları sonuna kadar kullanarak en doğru hizmeti yapmaktır. Bu anlamda tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Her zaman uyum içerisinde oy birliği ile kararlar aldıklarını ifade eden Başkan Yüceer, “Her arkadaşımız kendi ilçesi ile ilgili talepleri ifade edecek, eksiklerin giderilmesi konusunda gayret göstereceklerdir ve sonuna kadar haklılar. Biz de yeni oluşan meclisin ikinci bütçesini belirledik. İl Genel Meclisi grubu olarak hepimiz el birliği içerisinde, bahaneye sığınmadan, var olan kaynakları en iyi şekilde kullanarak hizmete dönüştürme yolunda gayret ediyoruz. Bunda da gayet başarılı olduğumuzu, güzel işler yaptığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu. Yüceer son olarak bütçenin belirlenmesi konusunda emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Genel Meclisi Aralık Ayı Toplantısı 07 Aralık Pazartesi günü olarak kararlaştırıldı. Kaynak.GazeteBolu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL