Yaşam

Kaçak Yapılar Ruhsatsız Evler Yıkılacak

Bolu Valisi Ahmet Ümit kaçak yapıların yıkımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Ümit, 31 Aralık 2017 yılından itibaren yapılmış ruhsatsız ev ve benzeri kaçak yapıların yıkılacağını ifade etti. “MERA ALANLARINDA..

Kaçak Yapılar Ruhsatsız Evler Yıkılacak

Bolu Valisi Ahmet Ümit kaçak yapıların yıkımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Ümit, 31 Aralık 2017 yılından itibaren yapılmış ruhsatsız ev ve benzeri kaçak yapıların yıkılacağını ifade etti.

“MERA ALANLARINDA YENİ YAPI, ÇİT VE BENZERİ İŞGALLER DERHAL KALDIRILMALIDIR”

31 Aralık 2017’den sonra yapılmış, ruhsatsız yapılan ev ve benzeri kaçak yapıların yıkılacağını ifade eden Vali Ümit, “Mera alanlarında yeni yapı, çit vb. işgaller varsa derhal bunlar kaldırılmalıdır. Yasal olarak yanlış olan şeylerin karşısında durmak her vatandaşın ve öncelikle bizim görevimiz. Kimseye bu konuda taviz verilmeyecek. Hepimiz vatandaşlarımızın, gelecek nesillerimizin ve can dostlarımız olan hayvanların hakkını ve hukukunu korumakla mükellefiz” dedi.

“20 ÇİTİN ARKASINDA 104 DÖNÜM İŞGAL EDİLMİŞ MERA ÇIKTI”

Vali Ümit, “Aralık ayının sonuna kadar; mera ve yaylalarda hayvanların otlamasına mani olacak her türlü duvar, çit vb. yapılar kaldırılacak. Bizim amacımız kimsenin hatasını kusurunu aramak değil ancak bol miktarda şikâyetler alıyoruz. At Yaylasında kaldırılan 20 çitin arkasından 104 dönüm işgal edilmiş mera çıktı” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL