Yaşam

Karayollarında Yer Yer Kar Engeli

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Karabük-Gerede Karadeniz bağlantı yolu mevkiinde yoğun kar yağışı başladı. Karabük-Bartın karayolu, Karabük-Gerede karayolu ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kara yolları ekipleri de..

Karayollarında Yer Yer Kar Engeli

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Karabük-Gerede Karadeniz bağlantı yolu mevkiinde yoğun kar yağışı başladı.

Karabük-Bartın karayolu, Karabük-Gerede karayolu ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kara yolları ekipleri de tuzlama çalışmaları yapıyor.

Oluşturulan güvenlik noktalarında denetim yapan polis ekipleri sürücüleri uyarıyor. Bolu- Ankara otobanı Cankurtaran mevkiinde yağıştan dolayı maddi hasar meydana geldi. Öte yandan Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden Bolu ve Düzce illeri için yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Bolu Dağı mevkiinde kış uygulaması gerçekleştirdi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından Düzce ve Bolu için yapılan kar yağışı uyarısının ardından harekete geçen ekipler, Türkiye’nin en önemli kara yolu geçiş güzergahlarından Bolu Dağı’nda, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında denetim gerçekleştirildi. D-100 kara yolunun Ankara yönü Bolu Dağı mevkiinde uygulama yapan İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, durdurulan araçların kış lastiklerini ölçtü.

Polislerin uyguladığı denetimlerde özellikle ticari taşıtlar ile yük taşıyan araçlar ekipler tarafından çevrilerek inceleme altına alındı. Yapılan ölçümlerde uygun olmayan lastikler nedeniyle araç sahiplerine idari para cezası uygulandı.
Polis ekipleri sürücülere güvenli trafik, güvenli sürüş ve kış şartlarında araç kullanımına ilişkin bilgiler de verdi. Uygulamanın kış mevsimi süresince devam edeceği bildirildi. Kaynak.VizyonBolu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL