Yaşam

Kimsenin Aklına Virüs Düşürmemeliyiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında Çin’den gelecek olan aşı ve yılbaşı eğlencelerine yönelik açıklamalarda bulundu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “AŞI OLACAĞIM” Çin’den 50 milyon doz aşı geleceğini belirten AK Parti..

Kimsenin Aklına Virüs Düşürmemeliyiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında Çin’den gelecek olan aşı ve yılbaşı eğlencelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “AŞI OLACAĞIM”

Çin’den 50 milyon doz aşı geleceğini belirten AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi danışmanlarım doktor olarak profesör danışmanlarım, sağlık kurulum ve bunun yanı sıra bakanım var. Kendilerinden edindiğim bilgilerden Çin’den 50 milyon doz gelecek. İlk etapta 4 buçuk 5 milyon gelecek. Aşılama sürecini sağlık personeli olmak üzere başlatacağız. Aşı olacağımı Ayasofya-i Kebîr Cami-i Şerîfi’den bir Cuma çıkışında açıklamıştım.”dedi.

İLK ETAPTA ÇİN SONRA ALMANYA VAR

Tüm vatandaşları aşı olma konusunda hassasiyete davet eden Erdoğan, “Bu işin bilirkişileri doktorlarımızdır. Bu alanda konuşması gereken hocalarımızdır. Bizim herhangi bir itilaf ve sıkıntıya yol açmadan, aslında virüsle savaşırken, kimsenin aklına virüs düşürmemeliyiz. Tüm arkadaşlarımız ile aşıyı olacağız. Temennimiz bu aşı ile birlikte bu belaya karşı mücadelemizi en güzel şekilde verelim. Burada ilk olarak Çin var, sonra da Almanya var. İki ülkeden gelecek aşılarla süreci işleteceğiz” ifadelerini kullandı.

YILBAŞI EĞLENCELERİ İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ

Yılbaşı eğlenicilerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılbaşı eğlencelerine bu tür şeylere fırsat vermeyiz. Gerekeni yapacağız. Sonra bak devlet nerede, devlet önlem almadı diyecekler. İstihbaratımız önlem alacak, bu işlerin üzerine gidilecek” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL