Yaşam

Marketlerde de Yasak

Koronavirüs salgınında vaka ve can kayıplarının artmasıyla yeni tedbirler hayata geçirildi. Bu kapsamda hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanan kısıtlamalar, hafta sonu 56 saatlik tam kısıtlama şeklinde güncellendi. Kısıtlamalar sırasında..

Marketlerde de Yasak

Koronavirüs salgınında vaka ve can kayıplarının artmasıyla yeni tedbirler hayata geçirildi.

Bu kapsamda hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanan kısıtlamalar, hafta sonu 56 saatlik tam kısıtlama şeklinde güncellendi. Kısıtlamalar sırasında ise bazı işletmelere insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için muafiyet verildi.

Tekel kapalı market açıktı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre hafta sonu kısıtlamalarında marketler, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verebiliyorken tekel ruhsatı olan işletmeler kapalı kalıyor. Bu kurallar nedeniyle tekel ruhsatı olan işletmelerin kapalı oldukları zaman zarfında bazı marketlerde alkol satışı devam ediyor.

Hafta sonu alkol satışı tamamen durduruldu

Bu durumun haksız rekabete neden olduğu görüşünden hareketle, hafta sonu kısıtlamaları süresince alkol satışına yasak getirildi. Bu kapsamda cumartesi ve pazar günleri açık olan market ve bakkalardan alkollü içki alınamayacak. Konuya ilişkin açıklama yapan yetkililer kararın, haksız rekabetin önüne geçilmesi için alındığını belirtti.Kaynak.GazeteBolu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL