Siyaset Yaşam

Meclisin Seviyesini Kimse Sorgulamıyor

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay, Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 1’inci oturumunda Başkan Özcan’ın talimatıyla zabıtalar eşliğinde meclisten çıkartılma olayı hakkında açıklamalarda bulundu. Zabıtanın yetkisinin olmadığı belirten..

Meclisin Seviyesini Kimse Sorgulamıyor

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay, Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 1’inci oturumunda Başkan Özcan’ın talimatıyla zabıtalar eşliğinde meclisten çıkartılma olayı hakkında açıklamalarda bulundu. Zabıtanın yetkisinin olmadığı belirten Akbay, Sözümün arkasındayım. Zabıtanın beni çıkarma yetkisi yok. Ortamı bozmamak adına çıktım belki bir tık sonrasında arbede çıkacaktı” dedi.

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay, Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 1’inci oturumunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla zabıtalar eşliğinde meclisten çıkartılma olayı hakkında açıklamalarda bulundu.

“SÖYLEMEMEM GEREKİYORDU AMA…”

Mecliste kullandığı ifadelerin arkasında olduğunu belirten Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay, “3 yıl dolmasına 2, 2 buçuk ay bir süre kaldı. Bu süre içerisinde ki ben 6 aydır grup başkanvekiliyim, Meclisin seviyesini sizler görüyorsunuz.

Biz bu 3 yıla yakın zamanda hep seviyemizi, kendi düsturumuzu, ahlakımızı korumaya çalıştık. Son ana kadar bu dirayetimizi gösterdik. Ama gördük ki bu belli bir yerde kopabiliyor, en nihayetinde insanız. Orada belki söylememem gerekiyordu ama artık bu kişisellikten öte bir platforma çalışıyor. Sözümün arkasındayım. Son söyleyeceğimi belki başta söyledim, konuştuğum kelime belki yanlış olabilir, katılıyorum ama başkanın söyledikleri bugüne kadar hiç kimse sorgulamadı. Bunu da tekrarlıyorum. Hatta Meclisin seviyesini kimse sorgulamadı. Yani orada kullandığı kelimeler, Bolu Belediye Başkanına, bir makama yakışacak kelimeler değildi” dedi.

“ZABITANIN BENİ ÇIKARMA YETKİSİ YOK ORTAMI BOZMAMAK ADINA ÇIKTIM”

Zabıtanın kendisini çıkarma yetkisinin olmadığını belirten Akbay, “Burada da istenmeyen durum hâsıl oldu. Zabıtayı çağırdı, zabıtanın beni çıkarma yetkisi yok. Kolluk kuvveti olarak polisin gelmesi gerekiyordu. Ortamı bozmamak adına çıktım belki bir tık sonrasında arbede çıkacaktı. Biz bunun yaşanmaması adına arkadaşlarımı çıkmaya davet ettim. Sonrasında başkan kendince bir şeyler konuşmuş olabilir, çok da oraya takılmamak lazım” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL