Yaşam

Özel, Sağlık Bakanı Haklı

Çin’den ithal edilecek aşının güvenirliliğiyle ilgili tartışmalara CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de katıldı. Aşıyı yaptıracağını ve yakınlarına tavsiye edeceğini söyleyen Özel, “Sağlık Bakanı’nın söyledikleri eczacı kimliğimle doğruluyorum ki doğrudur”..

Özel, Sağlık Bakanı Haklı

Çin’den ithal edilecek aşının güvenirliliğiyle ilgili tartışmalara CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de katıldı.

Aşıyı yaptıracağını ve yakınlarına tavsiye edeceğini söyleyen Özel, “Sağlık Bakanı’nın söyledikleri eczacı kimliğimle doğruluyorum ki doğrudur” dedi.

Türkiye, Çinli Sinovac şirketi tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı CoronaVac’tan 50 milyon doz sipariş etti ancak şının güvenirliliğine yönelik tartışmalar devam ediyor.

Bir kesim üreticinin Çinli bir firma olduğu gerekçesiyle aşıya mesafeli yaklaşırken, diğer kesim ise ‘ölü virüs’ten yapıldığı gerekçesiyle kuşkunun yersiz olduğu görüşünde.

Aynı zamanda eczacı olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, aşıya Çin malı değersizleştirmesi üzerinden güvensizlik oluşturulmasının doğru olmadığını belirterek, “Sağlık Bakanı’nın söyledikleri, eczacı kimliğimle doğruluyorum ki haklıdır. Türkiye’nin laboratuvarlarında onay aldıktan sonra ben bu aşıyı vurulacağım, bütün sevdiklerime de tavsiye edeceğim” dedi.

‘İnaktif aşılar güvenli aşılardır’
Aşı tartışmalarını Twitter hesabından yayınladığı videoyla değerlendiren Özel, şunları şu ifadelere yer verdi:

“Bu korona günlerinde korona belası kadar büyük bir bela çıktı. O da bilgi kirliliği ve dezenformasyon belası. Şimdi bu hem dünyada hem Türkiye’de aşı karşıtlığı üretmeye başladı. Birincisi şunu söyleyelim; ülkenin ithal edeceği aşıların üçüncü faz çalışmalarını tamamlamış, yayınlarını yapmış ve Türkiye’nin laboratuvarlarında da incelenmiş olması şartıyla bütün vatandaşlarımızın aşıyı vurdurması gerektiğini düşünüyorum. Sağlık Bakanı’nın Çin aşısı-Alman aşısı karşılaştırması ve Çin aşısı konusunda söyledikleri, eczacı kimliğimle doğruluyorum ki haklıdır. İnaktif aşılar güvenli aşılardır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL