Mengen

Pazarköy’de Sel ve Su Taşkınları Zarara Yol Açtı

Bolu’nun Mengen ilçesinde etkili olan sağanağın ardından oluşan sel ve su baskınları nedeniyle ilçe merkezinde 1 ev Pazarköy Köyünde ise 6 ev ile 1 ahır selden zarar gördü. Bolu’nun Mengen..

Pazarköy’de Sel ve Su Taşkınları Zarara Yol Açtı

Bolu’nun Mengen ilçesinde etkili olan sağanağın ardından oluşan sel ve su baskınları nedeniyle ilçe merkezinde 1 ev Pazarköy Köyünde ise 6 ev ile 1 ahır selden zarar gördü.

Bolu’nun Mengen ilçesinde etkili olan sağanağın ardından oluşan sel ve su baskınları nedeniyle ilçe merkezinde 1 ev Pazarköy Köyünde ise 6 ev ile 1 ahır zarar gördü.İ

Sağanak nedeniyle ilçe merkezinde 1 evin bahçesiyle birlikte girişi suyla dolarken bazı eşyalar zarar gördü. Ev sahibi Kemal Akbıyık ile eşi kaymakamlık tarafından konukevine yerleştirildi.

Ayrıca ilçeye bağlı Pazarköy Köyü’nde ise derenin aşırı yağmur sebebiyle taşması sonucunda 4 evde maddi hasar oluşurken 2 evin bodrumunu da su bastı, 1 ahırda ise göçükler oluştu.

Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, yoğun yağmur yağışı sebebiyle Pazarköy Köyünün içinden geçen derenin çevrede bulunan ağaç parçalarının üzerine savrularak su birikintisine neden olduğu kaydedildi.İlçede hasar tespiti ile su baskınlarının bertaraf edilmesi için çalışmaların başlatıldığının ifade edildi.

İlçe Jandarma ekipleri, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, İlçe İtfaiyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalara devam ettiği belirtildi.

Pazarköy Bodur Medya’dan alınan bilgilere göre; aşırı derecede yağmur sonrası, Pazarköy de bugün, üzücü bir durum yok herşey normal olduğu belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL