Mengen Yaşam

Şartları Uygun Köylerde İlkokul ve Anasınıfları Açılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Köy Yaşam Merkezi’ projesi sayesinde ülke genelinde olduğu gibi Bolu’muzda da kullanılmayan okul binaları bu proje ile yeniden aktif hale geliyor. Köyde yaşayan ebeveynlerin..

Şartları Uygun Köylerde İlkokul ve Anasınıfları Açılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Köy Yaşam Merkezi’ projesi sayesinde ülke genelinde olduğu gibi Bolu’muzda da kullanılmayan okul binaları bu proje ile yeniden aktif hale geliyor.

Köyde yaşayan ebeveynlerin de bu projeden faydalanması hedeflenirken eğlenerek öğrenmeleri amaçlanıyor.

Merkez Dağkent Mahallesinde hayata geçirilen Köy Yaşam Merkezinde velilerimiz kendi ilgi alanlarına göre Halk Eğitim Merkezince açılan kurslardan yararlanırken bölgede bulunan küçük yaştaki çocuklar da halk oyunları, zekâ oyunları gibi kurs imkânlarından istifade ediyor.

Dağkent Köy Yaşam Merkezinde bulunan ‘Bilgi Evi’nde araştırmaya ve okumaya ilgi duyan velilerimiz ve çocuklarımız kendilerine sakin ve huzurlu bir çalışma ortamı bulabiliyor.

Doğa ile iç içe olan ‘Dağkent Köy Yaşam Merkez’inde bulunan kuş evleri, köpek kulübeleri ve kümesler sayesinde çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisi aşılanıyor.

İlimiz merkez ilçe ve ilçelerinde kapalı bulunan Köy ilkokullarından şartları uygun olanlarda köy ilkokulları veya anasınıfları açılıyor. Kaynak.BoluTakip

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL