Yaşam

Seben Kabak Köyünde Cebbar Bayramı

KABAK KÖYÜNDEN GELENEKSEL CEBBAR BAYRAMI Her yıl Seben Kabak köyünde hasat sonrası yapılan ‘Cebbar Bayramı’ yine bu yılda değişmeyen gelenek ile birlik ve beraberlik içerisinde kutlandı. Pandemi nedeniyle iki yıl..

Seben Kabak Köyünde Cebbar Bayramı

KABAK KÖYÜNDEN GELENEKSEL CEBBAR BAYRAMI

Her yıl Seben Kabak köyünde hasat sonrası yapılan ‘Cebbar Bayramı’ yine bu yılda değişmeyen gelenek ile birlik ve beraberlik içerisinde kutlandı.

Pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra yeniden düzenlenen bayramda Kabak Köyü halkı davetlilere etli pilav ikram etti.

Yüzlerce davetlinin Bolu’dan, çevre köylerden ve Seben’den akın ettiği Kabak Köyündeki bu bayrama vatandaşların yanı sıra Seben Kaymakamı Tuğçe Orhan Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak ve Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili’de katıldı.

Misafirleri köyde tek tek karşılayan köy muhtarı Mustafa Özkan tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Her yıl güz sonunda bereketli hasat sonu ve Allah’a şükür edilmesi, köy halkı arasında birlik beraberliğin pekiştirilmesi amacıya yapılan ‘Cebbar Bayramı’ Pandemi nedeniyle iki yılın ardından yeniden yapılırken, kazanlarla pişen etli pilavlar okunan mevlid-i şerifin ardından afiyetle yendi.

Bayrama katılan davetliler pilav ikramı sonrası içilen çaylarla birlikte hasret giderdi, sohbetler edildi.
Bayrama katılan vatandaşları ve davetlileri tek tek kapıda karşılayan Kabak köyü Muhtarı Mustafa Özkan ise “Biz Kabak Köyü halkı olarak yine bu bayramda komşularımızı ve misafirlerimizi ağırlamaktan oldukça memnunuz. Yıllardır süre gelen gelenek atalarımızdan bizlere, bizlerden çocuklarımıza ve torunlarımıza kalacak. Amacımız bu birlikteliği bu güzel günleri coşkuyla yaşamak” dedi.

Bayrama katılımdan memnunluk duyduğunu belirten muhtar Mustafa Özkan “Her yıl Eylül ayı başında yaptığımız Cebbar Bayramı bu yılda büyük ilgi gördü. Köy halkımız Bolu’dan başka illerden geldiler. Bolu’dan, Seben’den çevre köylerden misafirlerimiz geldiler. Biz her yıl olduğu gibi bu yılda çok mutlu olduk. Bayramda hizmet eden gençlerimize, köy halkımıza teşekkür ediyorum. Herkesin emeğine sağlık” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL