Siyaset Yaşam

SYDV Mütevelli Heyet Üyeleri Belli Oldu

Yaşar Yüceer Başkanlığında 04 Ocak Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Ocak Ayı toplantıları son oturumla tamamlandı. Son toplantıda 8 madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ilk olarak ilimiz merkez ve..

SYDV Mütevelli Heyet Üyeleri Belli Oldu

Yaşar Yüceer Başkanlığında 04 Ocak Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Ocak Ayı toplantıları son oturumla tamamlandı. Son toplantıda 8 madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda ilk olarak ilimiz merkez ve ilçelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetlerine üye seçimi gerçekleştirildi.

Buna göre; Merkez İlçe için Mustafa Konuk ve Kemal Çalışır, Dörtdivan için Nurettin Özarslan ve Hamdi Atalay, Gerede için Osman Yılmaz ve Murat Açıkgöz, Kıbrıscık için Ekrem Saadet ve Satılmış Mayda, Mengen için Semra Kıyasoğlu ve Sema Özcanlı, Mudurnu için Mehmet Taşpınar ve Efrayim Özdemir, Seben için Hülya Arslan ve Hüseyin Aydın, Yeniçağa için Aydın Gülmez ve Nurullah Özcan, Göynük için Engin Arı ve İsmail Demir oy çokluğu ile seçilen isimler oldu.

Toplantıda ayrıca 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. Maddesi gereği 5 adet Denetim Komisyonu üye seçimi de gerçekleştirildi. Gizli oylama ile yapılan seçimde Denetim Komisyonuna; Şahin Serin, Salih Acar, Eyüp Beşli, Mehmet Özkan ve Erdoğan Yetkin seçildi.

Mengen ilçesi Kayabükü Köyü yeni yerleşim alanı amaçlı imar planının onanması talebinin İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildiği toplantıda, yeni virüs salgının etkilerinin azaltılması ile ilgili kanun uyarınca İl Özel İdaresine ait mülklerin kira bedellerinin alınmaması, indirim, erteleme ve süre uzatımına dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor oy birliği ile kabul edildi.

Seben ilçesi Yağma Köyü Merkez Mahallesine içme ve kullanma suyu tahsis talebinin Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildiği toplantı Şubat Ayı meclis toplantılarının 01 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 10:30’da başlamasının kararlaştırılmasıyla sona erdi.Kaynak.KöroğluGazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL