Yaşam

Vali Ahmet Ümit Yangın Bölgesinde

Bolu Merkeze bağlı Kuzfındık Köyü’nde bir evin bacasında çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Bolu Merkeze bağlı Kuzfındık Köyü’nde ilk etapta bir evin bacasında çıktığı ifade edilen..

Vali Ahmet Ümit Yangın Bölgesinde

Bolu Merkeze bağlı Kuzfındık Köyü’nde bir evin bacasında çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangın kontrol altına alındı.

Bolu Merkeze bağlı Kuzfındık Köyü’nde ilk etapta bir evin bacasında çıktığı ifade edilen yangın çıktı. Alevler, rüzgârın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek çevredeki evlere sıçradı.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda İtfaiye, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ekipleri ile çevre il ve ilçelerden gelen ekipler sevk edildi.

VALİ ÜMİT YANGIN BÖLGESİNDE

Bolu Valisi Ahmet Ümit, bacadan başlayıp 12 evin yanmasına neden olan yangını söndürme çalışmalarını yerinde incelemek ve koordine etmek üzere Bolu Merkeze bağlı Kuzfındık Köyü’ne gitti.

VALİ ÜMİT, “TESELLİMİZ; CAN KAYBIMIZIN OLMAMASI ve ORMANLIK ALANA GEÇMEDEN ÖNLENMESİDİR”

Söndürme çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Ümit, “Valiliğimizin koordinesinde tüm olumsuz hava şartlarına rağmen yangın ihbarı alındığı andan itibaren İtfaiyemiz, Bolu Orman Bölge Müdürlüğümüz, İl Özel İdaremiz ve çevre il ve ilçelerden gelen ekiplerimiz yangını kontrol altına almak için mücadele ettiler. Orman Bölge Müdürlüğünden temin edilen Helikopter ile de müdahale edildi. Tüm ekiplerimizin gerekli müdahaleleri neticesinde saat 14:30 itibariyle yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Tek tesellimiz böyle büyük bir yangında can kaybının olmaması ve orman alanına ulaşmamasıdır” diyerek vatandaşlarımızın eksikliklerinin giderilmesi konusunda ilgili kurumlara talimatlar verdi.

“EVİ HASAR GÖREN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI”

Yangın bölgesindeki incelemelerinde köylülerle bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ümit, “Devletimizin tüm imkânlarını yangının söndürülmesi, yangında evleri hasar gören vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi ve varsa mağduriyetlerinin giderilmesi için seferber ettik. Allah beterinden saklasın. Talep halinde evleri zarar gören vatandaşlarımızı Valiliğimizin imkânlarıyla misafir ederiz. En yakın sürede hasar tespit çalışmalarımız başlayacak, mağduriyeti olan vatandaşlarımızın mağduriyetleri en kısa sürede giderilerek inşallah yaraları saracağız. Yangınla ilgili gerekli tahkikat başlatılmıştır. Gerek yangının çıkış sebebi gerekse yangının yayılmasında ihmali olan varsa en kısa zamanda gereği yapılacaktır. Söndürme ve soğutma çalışmaları başta olmak üzere çalışmalara emeği geçen tüm kurumlarımıza, vatandaşlarımıza ve ekiplerimize teşekkür ederim” dedi.

“EVLERİMİZİN BACALARINI TEMİZLETELİM, ESKİYEN ELEKTRİK TESİSATLARINI YENİLETELİM”

Vatandaşlara uyarılarda da bulunan Vali Ümit, “Önceliğimiz can ve mal güvenliği için tüm tedbirlerin alınmasıdır. Böyle kötü olayların tekrarlanmaması için evlerin ve özellikle ahşap evlerin bacaları kış gelmeden her yıl temizlenmeli. Ayrıca yine özellikle ahşap evlerin elektrik tesisatları da gözden geçirilmeli. Evlerinin elektrik tesisatını yenileme durumu olmayan vatandaşlarımızın elektrik tesisatlarının yenilenmesi noktasında bizde Valilik olarak gerekli desteği yaparak tesisatı yenileyebiliriz. Köylerde ikamet eden vatandaşlarımızdan baca temizliği ve elektrik tesisatı bakımına dikkat etmelerini hususiyle rica ediyorum. Hepimize çok geçmiş olsun, Allah tekrarından ve beterinden saklasın, hep birlikte yangınlara karşı daha tedbirli ve dikkatli olmalıyız” dedi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL