Siyaset

Başkan Suat Güner’den ABD ve Başkanı Biden’e Tepki

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Joe Biden’ın ‘soykırım’ açıklamalarına tepki gösterdi. Suat Güner yaptığı açıklamada, “Bu söylem, tamamen siyasi olup iftiralarla dolu art niyetli bir açıklamadır” ifadelerini kullandı…

Başkan Suat Güner’den ABD ve Başkanı Biden’e Tepki

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Joe Biden’ın ‘soykırım’ açıklamalarına tepki gösterdi. Suat Güner yaptığı açıklamada, “Bu söylem, tamamen siyasi olup iftiralarla dolu art niyetli bir açıklamadır” ifadelerini kullandı.

Amerika Başkanı Joe Biden’ın sözlerine gelen tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, söylenen sözlerin tarihsel hiçbir gerçekliği olmadığını vurgulayarak, “ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanması bizim için hiçbir ehemmiyet teşkil etmemektedir.

Tarihsel gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan bu söylem, tamamen siyasi olup iftiralarla dolu art niyetli bir açıklamadır” ifadelerini kullandı.

“ABD’Yİ AYNAYA BAKMAYA DAVET EDİYORUZ”

Türk milletinin geçmişinin temiz olduğunu belirten Güner, “1915 Olayları’nın tarihçiler tarafından ortak komisyon kurularak araştırması yönündeki teklifimize yıllardır cevap verilmemesi haklılığımızı apaçık ortaya koymaktadır.

Tarihsel ve bilimsel araştırmaların Ermeni iddialarını çürüteceğini bilen çevreler, siyasi söylemlerle bu gerçeği örtbas etmek istemektedir. Tarih boyunca mazlumların yanında olan merhameti ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan ülkemizin tertemiz bir geçmişi vardır.

Sayısız katliam ve soykırımla milyonlarca cana kıyanlardan tarih dersi alacak değiliz. Hiçbir tarihi ve bilimsel dayanağı olmadan ABD Başkanına söyletilen bu ifadeyi reddediyor kendilerini aynaya bakmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL