Siyaset

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Bayram Gazetesi’ne röportaj veren, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AK Parti hükümetinin kente kazandırdığı ödenek ve projelerle ilgili açıklamalarla bulundu. Bolu’da okulların deprem güçlendirme çalışmalarının son..

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Bayram Gazetesi’ne röportaj veren, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AK Parti hükümetinin kente kazandırdığı ödenek ve projelerle ilgili açıklamalarla bulundu.

Bolu’da okulların deprem güçlendirme çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini açıklayan Aydın, “Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz bizler için çok önemli ve çok değerli. Onlar için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. İlimizde, ilçelerimizle beraber okullarımızın deprem güçlendirme çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Özellikle Milli Eğitim başta olmak üzere gerek ilde gerek bakanlıkta koordineli çalışarak ilimize sadece okullarımızın depreme uygun hale getirilmesi ile ilgili çalışma kapsamında yaklaşık 40 Milyon TL ödenek tahsis edildi. Bu ek ödeneğin gelmesinde tespitlerin diğer illere nazaran hızlı yapılması ve hızlı hareket edilmesi yatıyor.” diye konuştu.

Uluslararası Köroğlu Park’ın bulunduğu alana inşa edilecek Millet Bahçesi’nin önümüzdeki yıl hizmete girmesinin planlandığını kaydeden Aydın, şunları söyledi:

“Bolu’muzun kıymetli bir yerinde hemşerilerimizin kullanıma sunulacak, çocuklarımızın ve gençlerimizin de rahat bir nefes alacağı güzel bir bahçeyi ilimize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millet Bahçesi projesi yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olacak. Tamamlanması için 400 günlük bir süre öngörüyoruz. Bu durumda bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl hizmete girer diye düşünüyorum.”

Bolu’nun sağlık yatırımları açısından önemli bir yerde olduğuna dikkat çeken Aydın, “Bugün ilimiz 9 hastanesi 4 bin 500’e yakın personeli ile hizmet veriyor. 50 adet ambulansıyla, yaklaşık bin 750 yatak kapasitesiyle, 210 yoğun bakım yatak kapasitesiyle, ilçelerimizde bulunan 112 istasyonlarıyla, aile sağlık merkezleriyle, evde bakım hizmetleriyle doğru ve sistemli işleyen bir yapıya sahip. Karacasu’ya da yapılacak yeni Fizik Tedavi Hastanesi için imar konuları ile ilgili sorunlar vardı. Son düzenlemeyle bunu da aşmaya çalışıyoruz diyebiliriz. Hemşerilerimiz şundan emin olsunlar, ilimiz ile ilgili önemli konular ne ise tüm mesaimizi kullanarak çalışmaya devam ediyoruz. İlimizdeki doktor eksikliklerinin de farkındayız. Özellikle Onkoloji, Hematoloji ve Kadın Doğum Uzmanı gibi yoğun talep olan bölümlerimizdeki açığı da hamdolsun kapattık. Bundan sonra da yine eksikliklerimizi tamamlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında açılan soruşturmaya ilişkin yaptığı açıklamaları hatırlatarak soruşturmayı basından öğrendiğini ve soruşturmayı kimin yaptığı ile ilgili bilgisinin olmadığını ifade eden Aydın, şunları söyledi:

“Bolu Belediyesi’nde görev yapan personel gerekli yatırım ve çalışmayı yapmak için yeterli diye düşünüyorum. Ancak Bolu Belediye Başkanı onlardan dahi çok çalıştığını ve en çok çalıştığını sürekli dile getirmesine rağmen ortaya bir ürün koyamamış olması gerçekten düşündürücü. Bu soruyla ilgili gerekli açıklamayı zaten kendi partisinin yani CHP’nin İl Başkanı Kazım Karsu yaptı. Tanju Özcan konuşmayı çok sever umarım ilerde az konuşup çok iş yapmayı sever diyerek konuyu özetledi. Bolulu hemşerilerimiz de zaten sürekli algı ve pr adına hareket ettiğini görüyor ve biliyor. Belediye’deki yolsuzluk iddialarına ilişkin yapılan soruşturma ile ilgili bilgim benim de basından oldu. Soruşturmayı kimin yaptığıyla alakalı bir malumatımız yok. Zaten olmasına gerek de yok. İçeriğiyle ilgili basına yansıyan iddiaları bir Bolulu vatandaş olarak sordum. Ama karşılığında meseleye ilişkin açıklamadan çok gündem saptırmaya ilişkin cevaplar aldık. Neyse ki kendi partilileri ne olduğunu bildiğinden illallah etmiş, hemşerilerimizin de bunu görüyor olmaları Bolu’nun geleceği açısından önemli olacaktır diye düşünüyorum.” Kaynak. BGC Bayram Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL