Siyaset

Tanju Özcan, meclis oturumunda CHP’li Meclis Üyelerinin Partimizin Grup Kararı cümlesi ile bir kez daha yıkıldı Bolu Belediyesinin gayrimenkullerini bir taraftan satarken, diğer taraftan imarlı arsaları 30 yıllığına kiraya vermeye..

Tanju Özcan, meclis oturumunda CHP’li Meclis Üyelerinin Partimizin Grup Kararı cümlesi ile bir kez daha yıkıldı

Bolu Belediyesinin gayrimenkullerini bir taraftan satarken, diğer taraftan imarlı arsaları 30 yıllığına kiraya vermeye uğraşıyor.
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Karacasu yolundaki yaklaşık 23 bin metrekare 10 kat imarlı arsayı 30 yıllığına kiraya verme teklifine Bolu Belediyesi Meclis Üyeleri sert çıktı.

Dün gerçekleşen Meclis toplantısında BBB Özcan’ın 30 yıllığına kiraya verelim teklifine, Cumhur İttifakı Mensubu AK Partili ve MHP’li Meclis Üyeleri karşı çıktı.

Tanju Özcan tarafından yapılmak istenilen kiralamaya bir rette CHP’li Meclis Üyeleri Feridun Yılmaz ve İlkay Bayrak ile İYİ Partili Mansur Şen’den geldi. ….

CHP’li Meclis Üyeleri Feridun Yılmaz ve İlkay Bayrak ile İYİ Partili Mansur Şen Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri ile birlikte “Hayır” oyu kullandılar.

Yapılan oylama sonucunda on üç evet oyuna karşılık on beş hayır oyu kullanılınca Tanju Özcan’ın teklifi meclisten geçmedi.

CHP’den ihraç edildikten sonra partisiz kalan Tanju Özcan’ın yapılan oylamadan sonra teklifinin geçmediğine çok içerlediği ve sinirlendiği ifade edildi.

CHP’li Meclis Üyeleri Feridun Yılmaz ve İlkay Bayrak ile polemik yaşayan Tanju Özcan CHP’li meclis üyelerinden “Biz neden kabul etmediğimizi CHP Grup toplantısında anlattık” cevabı karşısında cevapsız kaldığı belirtildi.

Sinirlerine hakim olamayan ve Karacasu’daki büyük arazinin kiralanması teklifinin kabul edilmemesi karşısında sinirlenen BBB Tanju Özcan, AK Parti Grup Başkan Vekili Uğur Akbay ile uzun süren tartışma yaşadı.

TEK’in direk deposu olarak anılan daha sonra Bolu Belediyesi’ne geçen Karacasu yolundaki arazide imar tadilatı ile birlikte 30 yıllığına bir otele kiralanması hususu mecliste oylamaya sunulmuştu.

Oylamada Ak partili meclis üyeleri ile birlikte CHP’li İlkay Bayrak, Feridun Yılmaz ve İYİ Partili Mansur Şen’in RED oyları sayesinde bu arazinin kiralanması için izin çıkmadı.

Tanju Özcan’ın ret oyu kullanan Millet ittifakına mensup 3 Meclis Üyesine dönerek; “Siz niye kabul etmediğinizi açıklamak ister misiniz Beyler” demesi üzerine;
CHP’li üyeler partimizin grup kararı diyerek partisiz Belediye Başkanı Tanju Özcan’a cevap verdikleri bilgisine ulaşıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL