Siyaset

Ak Partinin Yeni Yönetimi Göreve Başladı

Ak Partinin Yeni Yönetimi Göreve Başladı

Bolu’da AK Parti’nin 7’inci Olağan Kongresi yüzlerce partilinin katılımıyla coşkuyla yapıldı. AK Parti’de mevcut İl Başkanı Nurettin Doğanay bayrağı Suat Güner’e teslim etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yolu ile bağlandığı kongrede yeni İl Başkanı Suat Güner, 2023’te yapılacak seçimlerde sandıkları patlatacaklarına söz verdi.

AK Parti’de Nurettin Doğanay’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılar görüşmede Suat Güner’in aday olmasına karar vermişti. 17 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen Suat Güner’in tek aday olduğu kongreye AK Parti Geel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü, Arzu Aydın, AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Nurettin Doğanay’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ile partinin kuruluşundan bu yana görev almış isimler ile yüzlerce partili katıldı. Salonu dolduran partililer AK Parti’nin yeni il başkanı Suat Güner ve milletvekillerine tezahüratlarda bulundu.

AK Parti Bolu İl Başkanlığı 7.olağan kongresinde Suat Güner’in tek aday olduğu seçimde il yönetim kurulu, il disiplin kurulu üyeleri, parti için demokrasi hakem kurulu üyeleri netleşti.

AK Parti Bolu İl Başkanlığı 7.olağan kongre sonrasında il başkanlığına Suat Güner’in seçilmesinin ardından 40 asil 20 yedek kişilik yeni yönetim listesi de belli oldu.

Kongrede tek aday olan, Suat Güner’in yönetim kurulu listeleri şu şekilde:

İl Yönetim Kurulu Üye Adayları; Ahmet Uzunoğlan, Ali İmran Çatana, Ayşe Bozacı, Cemil Akay, Cemile Bük, Cüneyt Koparan, Elif Çetin, Emin Candan, Emine Aydemir, Emine Erdal, Emrullah Değirmencioğlu, Faruk Gören, Fatma Akgül, Fikret Çıracı, Halit Erkan Adıyaman, İbrahim Tiryakioğlu, İlhami Akça, İlker Aktaş, Koray Varlık, Mehmet Öztürk, Murat Erdoğdu, Mustafa Özkan, Mustafa Nuri Gürsoy, Nimet Alkan, Oğuzhan Özçelik, Orhan Saçan, Önder Güzel, Ramazan Zengin, Ramazan Mercan, Sabri Gökdemir, Salih Aziz Ardıhan, Samet Kocadağ, Sevgi Özcan, Karagöl, Sinan Seymen, Süheyla Yaman, Ufuk Karadağ, Yasemin Özcan, Zeynep Karataş, Zühtü Böçgün.

İl yönetim kurulu üye adayları yedekler; İbrahim İpek, Cihan Özkan, Selami Madenoğlu, Yüksel Yılmaz, Ergün Söbütay, Burakhan Erbay, Metin Yaman, Sefa Yaman, Ayhan Güneş, Eren Koç, Nurten Arslan, İsmail Demir, Ufuk Özbay, İsmail Say, Gökhan Aydın, Özlem Çakır Titizoğlu, Ersin Alemdar, İbrahim Yılmaz, Yunus Emre Aytar, Alaattin Yalçınkaya.

İl Disiplin Kurulu Üye Adayları; Av. İbrahim Yılmaz, Kemal Aydınöz, Hacer Cabaş, İsmail Erkoç, Muzaffer Zengin.

İl Disiplin Kurulu Üye Adayları Yedekler; Necmettin Hancı, Saime Adıyaman, Duran Bayrak, Ahmet Yaşar, Cengiz Akdoğan.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Üye Adayları; Ahmet Eker, Kenan bulut, Hasan Kanca.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Üye Adayları Yedekler; Kamil Özkan, Talip Öztürk.

Büyük kongre delege adayları; Hakkı Suat Güner, Hicran Çağalı, Samet Kocadağ, Nurettin Doğanay, yaşar Yüceer, Kazım konak.

Büyük Kongre Delege Adayları Yedekler; İsmail Çetin, Hüseyin Yağın, Mehmet Demiröz

Kaynak.BoluTakip

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL