Siyaset

Fatih Metin Üç Projenin Detaylarını Verdi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu için önemli olan, Seben Taşlıyayla Sulama Projesi, Karadere Projesi ve Tekke Barajı Projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Karadere Projesinin ve Tekke Barajı Projesinin..

Fatih Metin Üç Projenin Detaylarını Verdi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu için önemli olan, Seben Taşlıyayla Sulama Projesi, Karadere Projesi ve Tekke Barajı Projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Karadere Projesinin ve Tekke Barajı Projesinin 2021 yılı içerisinde tamlanarak hizmete gireceğini belirten Bakan Yardımcısı Metin, “2021 yılı içerisinde inşallah hem Bolu merkezin içme suyu Karadere projemizi bitireceğiz hem de Tekke Barajını bitirerek Dörtdivan, Gerede ve Yeniçağa’nın su sorunu halletmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu’nun için önemli olan 3 proje hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Seben Taşlıyayla Sulama projesi, Karadere projesi ve Tekke Barajı projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Metin, Karedere proje ile ilgili önümüzdeki günlerde bir program olacağını ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kendisini bilgilendirdiğini belirtti. Metin, açıklamalarında Karadere projesinin ve Tekke Barajı projesinin 2021 yılı içerisinde hizmete gireceğini açıkladı.

“SEBEN OVASININ TAMAMI SULANACAK İNŞALLAH”

İlk olarak Seben Taşlıyayla Sulama projesi hakkında bilgi veren Bakan Yardımcısı Metin, “Seben Taşlıyayla sulaması çok önemli bir projedir. Fatih Metin olarak da İl Başkanı ve Milletvekilindeki diğer arkadaşlarımızla çok emek harcadığımız ve bu noktaya getirdiğimiz hayali bir projeydi. Bunu gerçekleştik ve şu anda yapımına başlandı. 2020 yılında 5.5 Milyonluk ödenekle başladık yolumuza devam ediyorum. Seben Ovasının tamamı yani 32 Bin 800 dekar alan bu şekilde sulanacak inşallah” ifadelerini kullandı.

“2021’İN İLK YARISINDA BOLU’YA SUYU GETİRECEĞİZ”

Karadere projesi ile ilgili Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile görüştüklerini ve birkaç hafta içerisinde bir program gerçekleşeceğini belirten Metin, “Karadere suyu ile ilgili birkaç hafta içinde bir program olacak. Tanju Bey aradı beni orada belediyenin yapması gereken tünel vardı. O tünelin içinin kaplanması meselesi vardı. Onun birkaç gün içerisinde sanırım bitiyor Tanju Bey beni arayıp bilgilendirdi. Ve diğer kısımları da biz yapacağız DSİ olarak toplamda Bolu’ya 7.88 M3 memba suyu getireceğiz 2019,2020 yıllarında da 17 Milyon ödenek harcandı ve 12 KM’lik uzunluğundaki tünel tamamlandı. Allah nasip ederse 2021’in ilk yarısında Bolu’ya suyu getireceğiz inşallah. Çok önemli bir projeydi çok değer verdiğimiz bir proje” dedi.

“2021 YILI İÇERİSİNDE HİZMETE ALMAYI HEDEFLİYORUZ”

Son olarak Tekke Barajı projesin hakkında bilgiler veren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, “Tekke Barajı projesi hem Türkiye’ye hem de Bolu’ya fayda sağlayacak bir proje. Bu barajda özellikle 155 Bin 230 metre alanın sulanması sağlanacak. Çok büyük bir projedir bu. Ve Gerede, Yeniçağa, Dörtdivan’ın da içme suyu ihtiyacı karşılanacak. Son aşamaya geldik, toplamda 80 Milyonluk bir maliyet inşallah bu da 2021 yılında bitecek. Ve 2021 yılı içerisinde hizmete almayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi. Kaynak.BoluTakip

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL