Siyaset

Vural Turan Turhan Bulut’a Sert Çıktı

Eski CHP Belediye Meclis Üyesi, Yeni Mengen Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Vural Turan hakkında konuşulan ithamlara ve Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’a cevap verdi. Basına ve kamuoyuna yapmış olduğu..

Vural Turan Turhan Bulut’a Sert Çıktı

Eski CHP Belediye Meclis Üyesi, Yeni Mengen Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Vural Turan hakkında konuşulan ithamlara ve Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’a cevap verdi.

Basına ve kamuoyuna yapmış olduğu basın açıklamasında Mengen Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Vural Turan şu açıklamalara yer verdi.

 

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP’den Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim.”
“Gelinen süreçte, mevcut belediye yönetimi ile çalışmak imkânsız hale geldiğinden, belediye başkanı tarafından ilçe halkına verilen sözler ve vaatler yerine getirilmemiş ve Belediye Başkanı’nın faaliyetleri şahsımda GÜVEN SORUNU oluşturmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından da bu duruma göz yumulduğu için ve bir çözüm üretilmediğinden, söz konusu parti içerisinde de ilçe halkına hizmet vermem mümkün olamayacağından 06.10.2020 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa etmek zorunluluğu duydum.

İstifamdan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Mengen İlçe Örgütü tarafından, partilerine katılmam yönünde aldığım daveti, ilçe halkına hizmetlerime devam edebilmek gayesiyle, hiçbir partizanca tutum içerisine girmeksizin kabul ettim.

Ancak, istifa kararım sonrasında ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne üye olmamın akabinde, mevcut belediye başkanı tarafından basın ve kamuoyu önünde hakkımda asılsız ithamlarda, çeşitli uygunsuz yakıştırmalarda ve hakarete varan sözlerde bulunularak bir karalama kampanyası başlatılmıştır.

Bugüne kadar ilçemiz sorunlarına çözüm bulmak amacıyla sunduğum görüş ve önerilerimi dikkate almayan, ilçe halkına verdiği vaatleri ve sözleri yerine getirmeyen, meclis üyelerini ve belediye kurullarını dikkate almayan sayın başkanın dikkatini ancak istifamla çekebilmiş olmak acı vericidir. Ancak bu durumda dahi hamasi bir tutum sergilemeye devam etmekte, boş vaatlerine ve sözlerine devam etmektedir.

Ben uzun yıllardan beri Mengen’de ticari faaliyetlerime devam etmekte, gücümün elverdiği ölçüde tüm Mengen halkının sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktayım. Bu durum CHP üyeliğimden önce de böyle olduğu gibi, bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Seçim öncesi bana yapılan davette verilen sözlerde samimi olunduğunu düşünerek ilgili partiden meclis üyesi olmama rağmen gelinen süreçte verilen sözlerin hepsinin sözden ibaret kaldığını, hiçbir sonuca varmayan ve ilçe halkının çıkarlarını gözetmeyen bir faaliyet yürütüldüğünü, bunu değiştirmenin de ilgili parti içerisinde mümkün olamayacağını görmüş bulunmaktayım.

Sayın belediye başkanı 1,5 yıllık süreçte belediye imkanlarını savrukça kullanmış ancak ilçe halkına yarar sağlayacak hiçbir faaliyet gerçekleştirmemiştir. Hesap sorulamaz, denetlenemez ve çalışma arkadaşlarının fikirlerini ve görüşlerini dikkate almayan bir siyaset yürütmeye devam etmektedir. Belediyeyi bir ticarethane olarak kullanmaya çalışmakta, belediye işletmelerini gereksiz yatırımlarla zarara uğratmakta, buraları kendi yakınları ile doldurmaktadır. Bu durumdan yalnızca ben değil tüm meclis üyeleri rahatsız olmasına rağmen görüş ve önerilerimiz dikkate alınmamaktadır.

Sayın Belediye Başkanı, basın önünde “Meclis üyesi arkadaşımız çok ciddi bir talimat almış” şeklinde ifadelerle, istifamın arkasında yatan sebepleri ve kendisine yönelen şikâyetleri bertaraf etme çabası içerisine girmiştir. Türkçemizde bu durumu ifade eden çok güzel bir deyim bulunmaktadır: “Kişi kendinden bilir işi!”
Ben uzun yıllardan beri Mengen’de faaliyet gösteren bir iş adamıyım. Sayın Belediye Başkanı’nın aksine yapmış olduğum işlerde ve aldığım kararlarda bugüne kadar kimseden talimat alma ihtiyacı duymadım, kimsenin arkasına saklanmaya da çalışmadım. Yapmış olduğum belediye meclisi üyeliği ile herhangi bir çıkar amacı gütmediğim gibi, buna ihtiyacım da bulunmamaktadır.

Asıl işi olan Belediye Başkanlığı faaliyetini yürütmek, verdiği sözleri yerine getirmek, hamasi ve partizanca tutumlar yerine Mengen halkının sorunlarını çözmeye odaklanmak sayın başkana en önemli tavsiyelerimdir. Kendisinin aksine çok laf az iş yapmak, boş vaatlerde bulunmak için değil, az konuşup çok çalışmak ilçemizin sorunlarını çözmeyi sağlayacaktır.
İlçe’nin suyu kesildiğinde arızayı gidermek için bir araç dahi gönderemeyen, ilçemiz sorunlarını analiz edemeyen, halkı dinlemeyen, yol arkadaşlarına söz vermeyen, yapıcı değil yıkıcı olmayı tercih eden sayın belediye başkanı, belediye adına çay ocağı açıp burada sayısız eleman çalıştırmayı, otel işletmeyi belediyecilik sanmaya devam etsin ben artık laf kalabalığı yapmak için değil, ilçeme hizmet etmek için istifa ederek yeni bir yola çıkmış bulunmaktayım.

Göreve geldiği tarihten itibaren Mengen halkı yararına hiçbir icraatı olmayan, sadece lafla peynir gemisini yürütmeye çalışan sayın başkanın asılsız ve mesnetsiz iddialarını, icraatları gibi sayın kamuoyunun takdirine bırakıyor, Mengen’e hizmet etmek için parti ya da çıkar gözetmeksizin elimden geldiğince çalışmaya devam edeceğimi saygılarımla bildiririm.

YORUMLAR (1)

  1. Hamit ÖZGEN diyorki:

    Bir partiden seçilip başka partiye geçmek seçmende ve halkta hoş görülmez ,aslında seçildiği partiden ayrılanın ünvanıda bitmeli en azından istifa etmeli ,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL