Siyaset

Yeni Başkan Fatih Bayrak

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede Fatih Bayrak, Bolu AK Parti Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu. 17 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye; AK Parti Gençlik..

Yeni Başkan Fatih Bayrak

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede Fatih Bayrak, Bolu AK Parti Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu.

17 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye; AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Nurettin Doğanay, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ensar Topçu, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, belediye başkanları, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

Gerçekleştirilen kongrede öncelikle divan heyeti oluşturuldu. Ardından Saygı duruşu bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra il yönetim kurulu faaliyet raporunun ibrası gerçekleşti.

Açılış ve protokol konuşmaları ile devam eden ve tek liste olarak girilen kongrede Fatih Bayrak, Bolu İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

“BU ÜLKEYİ GELECEĞE TAŞIYACAK GENÇLERİZ”

Kongrenin açılışında ilk konuşmayı yapan önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Samet Kocadağ, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “2 gün önce Gara’da 13 vatandaşımızın şehit eden hain PKK terör örgütünün yapmış olduğu saldırıda şehit olan vatandaşlarımızı ve 15 Temmuz’da Sakarya’da, Çanakkale’de kısacası bu topraklarda şehitlik mertebesine erişen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, milletimize sabırlar ve baş sağlığı diliyorum. Türkiye gibi büyük bir sevdayı aşkı yüreğinde taşıyan milletin bağrından çıkan milletimizin medeniyet tasavvuruna sahip Necip Fazıl’ı, Mehmet Akif’i, Sezai Karakoç’u milletimizin bu aziz oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı unvanına sahip Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürdürdüğü yerli ve milli yorulmaz, çalışkan ve istikamet sahibi. Sizin bu açlığının bütün coğrafyaya Ümmeti Muhammed’e umut ışığı olmaktadır. Sizler bu heyecana, azme ve bu kararlılığa sahip oldukça an dolsun bizi hiçbir güç yolumuzdan döndüremeyecek. Biz bu ülkenin aydınlık suretleriyiz. Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak gençleriz. Hep birlikte sizlerden 2023 hedefimiz için 2053 ve 2071 vizyonlarımız için söz vermenizi istiyorum. Yapmış olduğumuz il kongremizin vatanımıza, milletimize, Bolumuza, teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİR TUĞLANIN DUVARI OLMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Kocadağ’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili Fehmi Küpçü, Gara’da şehit olan 13 vatandaşımıza rahmet dileyerek, “Öncelikle 13 tane Rahmet-i Rahman’a ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Bizler büyük bir coğrafyanın evlatlarıyız. Hep birlikte bir yürüyüşümüz, bir istikametimiz var. Hani derler ya bir tuğlanın duvarı olmak gibi, bir tuğlanın duvarı olmayı ben çok önemli bulurum. Geçmişe yönelik estetiği, birlikteliği, medeniyet tasavvurunun tabiri caizse dağılmaması için birbirimize sarılmamız gereken bir medeniyet tasavvurunu ifade eder” diye konuştu.

“ARTIK MASADA DA OLAN BİR TÜRKİYE VAR”

Küpçü, zorlu bir dava için çabaladıklarına vurgu yaparak, “Yaş kemale sahip olup, yürüyüp gidiyoruz. Bunun anlamı şu; bir yolda yürüyoruz. Elbette ki bizlerin eksikliği vardır. Elbette teşkilattaki kardeşlerimizin zaman zaman eksiklikleri vardır. Ama o büyük medeniyet tasavvuruna, büyük dava aşkına ilişkin bir yolda yürüyoruz. Evet, zor bir süreç geçiriyoruz milletçe… İnsanlık olarak, Pandemiyle uğraşıyoruz. Ama millet olarak görüyoruz ki artık sahada da, masada da olan bir Türkiye var. Dünüyle mazisi arasında bağ kuran bir Türkiye var. Sadece gençlerin istikbali gözüyle bakmayan aynı zamanda bir değer olarak şimdiki addeden bir Türkiye var. Artık gençlerin de mecliste olduğu, kendisini, kitlesini temsil eden, memleketine, milletine, medeniyetine ilişkin biz de varız diyen, Üstad Necip Fazıl’ın tabiriyle; “sağına soluna bakmadan, kim diye sorulduğunda ben varım” diyen, “Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem. Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem” dediği bir medeniyet tasavvuruyla, Akif’in, Asım’ın nesli gibi gençliğe kıymet veren, Muhammed İkbal’in tabiriyle; “ fikirde birlik olması için, harekette birlik olması lazım” diyen, “menzile giden hedefe varmayan mızrak utansın” diyen medeniyet davasının kardeşlerine yürekten teşekkür ediyorum. Allah sizleri var etsin.

“MİLLETİMİZLE YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Millet olarak, AK Parti hareketi olarak yolumuza il başkanımızla, teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde o doğruluk mücadelesinde, keremi, hikmeti, bereketi ifa ve imar etme noktasında milletimizle yol yürümeye devam edeceğiz. Allah çıktığımız bu yolda, milletimizi, milletimizin ferasetini, milletimizle olan yol arkadaşlığımızı, vesayetçilere karşı eyvallah demeyen, dimdik duran, vukuatsız, kabadayılık yapmayan ama zamanın ve mekanın şahitliğinde milletinin hakemliğine de halel getirmeyen yol anlayışını Rabbim var etsin” şeklinde konuştu.

“TÜM TEŞKİLATLARIMIZA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İl Gençlik Kolları Başkanı seçilen Fatih Bayrak’ı tebrik ederek sözlerine son veren Küpçü, “Yeni seçilecek Gençlik Kolları Başkanımız Fatih Başkanıma, onun ekibine, Samet Başkan nezdinde göreve devam edecek ve etmeyecek tüm teşkilatlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. AK Parti’yle olan en büyük bağ gönül bağıdır. İkinci büyük bağ hukuki bağdır. Bunu bir avukat abiniz olarak söylüyorum. Küsmek darılmak yok, yola tam gaz devam. Ülkemize, milletimize umutlar yeşertmesi muradıyla 6. Olağan Kongremiz hayırlara vesile olsun. Hepinizi baki muhabbetle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

“AK PARTİ TÜRKİYE’DE HÂKİM PARTİDİR”

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise AK Parti’nin Türkiye’de birinci ve hakim parti olduğunun altını çizerek, “AK Partimiz kurulduğu günden bugüne siyasetin içeriğini değiştirmiş politikayla siyaseti birbirinden ayırmıştır. Birinci parti olmakla beraber AK Parti aynı zamanda hakim partidir. Milli birliğin, milli paydaların ortak adresidir. Yükü ağır, misyonu ise süreklidir. Biz inanıyoruz ki 2071 hedeflerine ulaşırken işte burada bulunan ve bu zamana kadarda görev yapan tüm genç kardeşlerimiz bu davanın mihenk taşları konumundadır. AK Partimizin bütün kademelerinde görev almak elbette ki çok kıymetlidir. Ancak gençlik kollarında görev yapmanın belki de diğer kademelerden farkı Peygamberimizin Hadis-i Şerifinde saklıdır. Burada yaptığınız hizmetler, Allah rızasını kazanmak olduğu müddetçe vefaya, dostluğa, kardeşliğe önem vermek olduğu müddetçe ahirette sizlere sorulacak olan gençliğinde ne yaptın? Vaktini nerede harcadın? sorusuna en güzel cevabı verebilmeniz için belki de bir çıkış yolunuz olacaktır” dedi.

“MİLLETİMİZ VE İNSANLIK İÇİN HAYALLER KURUN”

Aydın, AK Parti Gençlik Kolları üyelerine de tavsiyelerde bulunarak, “Sizler öyle gençlik olun ki, bugünleri ve yarınları inşa edin. 2023 ile birlikte Türkiye artık yeni bir yüzyıla merhaba diyor. İnşallah sizler bu merhabanın ilk öncüleri ve mimarları olacaksınız. İşte bu ihya ve inşa sürecinde siyasetle uğraşmaya devam ederken, ailenize sıkı sıkıya sahip çıkın. Arkadaşlarınızı iyi seçin, eğitiminizden ise asla taviz vermeyin. Fikri ve ebedi eserlerle mesainizi hiç kesmeyin. Bugün biz başka dünya olduğunu gayet iyi biliyoruz. İnternetin, sosyal medyanın hayatımızda rolü de gayet iyi biliyor ve takip ediyoruz. İşte gençler siz bu imkanları ailenizle, arkadaşlarınızla, eğitiminizle zihni ve bedensel gelişiminizle harmanlamayı başardığınızda herkesin önüne geçeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Sizlerden ricam, kendinizle beraber ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayaller kurun. Öyle büyük hayaller kurun ki, içinde özgürlükten barışa sevgiden dostluğa elbet dayanışmaya dair her şey olsun. Ancak bu şekilde geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinin inşasında yer alabilirsiniz. Hiç kimsenin sizin hayallerinizi karartmasına ufkunuzu daraltmasına vizyonunuzu köreltmesine izin vermeyin. Ne kadar özgür düşünürseniz, kendinize o kadar parlak bir gelecek kurabilirsiniz. Ne kadar bilinçli hareket ederseniz, kendinizi o kadar sağlam bir temelin üzerinde bulursunuz. AK Parti Gençlik Kolları bünyesinde işte bunun için varsınız. Ben sizden gençliğinizden vazgeçmenizi değil, tam tersine gençlik ateşinizi kendiniz, aileniz, ülkemiz ve milletimiz için sürekli hatırlamanızı sürekli canlı tutmanızı istiyorum. Sizin heyecanınız sizin enerjiniz sizin şevkiniz bizim en güçlü kaynağımızdır.

Kuruluşundan bu yana gençlik kolları yönetimlerinde lise ve üniversite teşkilatlarında bulunan ilçe başkanlığı yapan tüm genç kardeşlerimi yürekten kutluyor, bu vesile ile AK Parti Gençlik Kolları Bolu İl Başkanlığı 6. Kongresinin hayırlar getirmesini temenni ediyor, bayrağı devreden Samet Kocadağ’a teşekkür ediyor, bayrağı devralacak ve layıkıyla yapacağından emin olduğum Fatih Bayrak kardeşime ve yönetimine başarılar diliyorum” diye konuştu.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Aydın ardından konuşmasını yapan geçmiş dönem AK Parti Bolu İl Başkanı ve Genel Merkez İl Koordinatörü Nurettin Doğanay, 6 yıldır il başkanı olarak görev yaptığını ifade ederek, “AK Parti İl Başkanı sıfatıyla 12 Kasım 2015 tarihini hatırlıyorum ve bugün baktığınız zaman aradan geçen 6 yılın ardından biraz önce İl Başkanımız diye anons ettiler. Allah hepinizden razı olsun. Bugün itibariyle önceki dönem İl Başkanı olarak sizlerin huzurunda bulunmaktayım. Bugüne kadar benimle görev yapan, görev alan Ak Partinin he aşamasında her kademesinde bulunmuş olan gençlik kollarımızdan başlayan, Belediye Başkanlarımızdan, İlçe, Belde Başkanlarımıza kadar, Milletvekillerimize kadar birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim, Ak Partinin yolunu açık eylesin. Benim sizlerin üzerinde bir hakkım varsa helal olsun. Sizlerden de bu hakkı helal etmenizi herkesten istirham ediyorum” sözlerine yer verdi.

“YAPTIĞINIZ SİYASET YERİN DİBİNE BATSIN”

13 vatandaşın şehit olmasının ardından yapılan siyasi açıklamaları kınadığını dile getiren Doğanay, “Hani dün Selahattin Demirtaş’ın içeride yattığı günler boynunda şeref madalyası olarak içeriden çıkacak diyenlere sesleniyorum. Onlarla birlikte gerek açık gerekse gizli ittifak yapanlara sesleniyorum. Yeri geldiği zaman gerek Bolu’da gerek İstanbul’da gerek Ankara’da onlarla kol kola yürüyen ama yerele geldiği zamanda biz onlarla yol yürümeyiz diyenlere sesleniyorum. Dün Boğaziçi’ndeki öğrencilerle birlikte biz onlarla birlikteyiz, onlarla birlikte yol yürüyoruz siz rektör atayamazsınız diye sosyal medyadan paylaşım yapanlara sesleniyorum. Bu ülkenin bayrağına, toprağına, mukaddesatına saygı duymayanlara sesleniyorum. Allah aşkınıza aynı camide abdest almadık mı? Aynı camide namaza durmadık mı? Aynı mahallede oyun oynamadık mı? Teröristler için açıklama yapanların 13 vatan evladı için açıklama yapmayan alçaklara, namussuzlara sesleniyorum. Hiç mi Allah’ınız yok. Hiç mi onların annelerine, babalarına baktığınız zaman hiç mi içiniz sızlamıyor. Nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz. Nasıl bir ülkede yaşıyorsunuz. Yaptığınız siyaset yerin dibine batsın. Kendi evlatlarınızı gözünüzün önüne lütfen bir getirin. Onlarda ana kuzusu, onları da anneleri, babaları ellerine kına yakarak gönderdiler. Vatan evlatlarıydı. Boğaziçi’nde terör sevicileri için tweet atanlara sesleniyorum. Allah aşkınıza, Allah adına, ümmet adına, Peygamber adına. Siyasetin böylesine kimse müsaade etmesin” ifadesini kullandı.

“GÜN BERABER OLMA GÜNÜ”

AK Parti’de birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu sözlerine ekleyen Doğanay, “AK Parti önemli. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Ak Partinin kaderiyle, ülkenin kaderiyle birleştiği bir noktadayız. Amerika’dan destek alıp, Türkiye’deki muhalefeti destekleyeceğiz diye onlardan cesaret alıp bugün meydanlara inenlere sesleniyorum. Boğaziçi’ne giden İl Başkanını kınamayanlara sesleniyorum. Gün bir olma günü. Gün beraber olma günü. Artık bugün geldiğimiz noktada Cumhur İttifakıyla birlikte bir tarafta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir tarafta ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 2023 hedeflerine yürürken bizim artık birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bunun için bir olmak zorundayız, iri, diri olmak zorundayız. Makamlar ve mevkiler bir gün elbet son bulacak. Bizler kimiz ki, bugün burada varız. Aslolan davadır. Makamların hepsi gelip ve geçicidir” şeklinde konuştu.

“BOLU’DA AK GENÇLİK ADINA YEPYENİ BİR DÖNEM”

Kongrede son konuşmayı yapan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, gerçekleştirilen kongre ile Bolu’da yeni bir dönemin başladığını söyleyerek, “Gerçekleştireceğimiz kongremizde, Bolu’da AK Gençlik adına yepyeni bir dönemi daha heyecanlı, daha kararlı bir şekilde başlatacağımız yeni bir dönemin kapılarını aralayacağız. Türkiye’nin her köşesinde, inanın aynı coşkuyla kongrelerimizi yürütüyoruz ve “inandığın yolda yürü” sloganının hakkını verecek çok canlı bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. İddiamız şu, diyoruz ki; eğer bir davaya, bir ideale, bir hedefe gençler inanmışsa, Allah’ın izniyle orada zafer mukadderdir. Tarihimiz hem İslam Tarihi bunun örnekleriyle dolu aynı zamanda Türk Tarihimiz de onlarca farklı örnekleriyle dolu. O yüzden biz inanacağız. Biz inanacağız ki Bolu’daki tüm kardeşlerimizi de bu hedefe, bu ideale AK Parti ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenerek milletimizi önce 2023, sonra 2053, ardından da 2071 hedeflerine taşıyacak çalışmaları ortaya koyacak nesiller de bu kadroların arasından çıkacak.

“ÜÇ BEŞ KOLTUK İÇİN PAZARLIK MASASINA OTURANLARI MİLLETİMİZ NOT EDİYOR”

Büyükgümüş, kararlılıkla hedeflerine ilerleyeceklerini vurgulayarak, “Değerli il başkanımız çok güzel vurguladı; seçimde üç beş koltuk için birileriyle pazarlık masasına oturanları milletimiz not ediyor. Milletimiz şunu da görüyor; bu kadrolar, AK Gençlik, AK Parti, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Anadolu coğrafyasında harekete geçmiş ve tüm mazlumlar için çalışan bu kadrolar, biz asla ve asla aramızdan birileri milletvekili olsun, belediye başkanı olsun, belirli koltuklara gelsin amacıyla bir araya gelen bir topluluk değiliz. Bizim derdimiz yapmakla, inşa etmekle, bu toprakların ve tüm dünya mazlumlarının ahını bunların yüreklerinde sökmektir. Bunun için var gücümüzle, tüm kararlılığımızla yolumuza devam edeceğiz. Ama yapmamız gereken bir şey var; eğer liderimiz bu sağlam iradeyle tüm dünyaya meydan okuyorsa, tüm dünya zalimlerinin karşısında, mazlumun yanında duruyorsa ve şiirde; “ardında çil çil kubbeler bırakan ordu nerede?” diyor ya, işte 2002’den bu yana Anadolu’nun her köşesini hizmetle, büyük bir adanmışlıkla milletimizin yaşamını daha da ileriye götüren çalışmalarla buluşturan kadro burada. Esas olan bu kadronun yürüyüşünü hedeflerinden bir an bile ayrılmadan sürdürülmesi. O yüzden çok çalışmamız lazım değerli kardeşlerim” dedi.

“2023 BOLU’DA ÇOK BAŞKA OLACAK”

Önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ’a teşekkür eden Büyükgümüş, “Bolu’da eminim merkezi hükümetimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, belediyelerimiz, teşkilatlarımız çok güzel hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturuyor. Ama bu yetmez. Bizim yapmamız gereken tüm genç kardeşlerimizin gönlüne, zihnine bu çalışmaları, liderimizin mesajlarını, partimizin ideallerini, fikirlerini gönül gönüle, zihin zihine nakşetmektir. Bunu başardığımızda 2023 Bolu’da çok başka olacak. İnşallah 2024’te bu parantezi en güçlü şekilde kapatacağız ve yolumuza çok başka şekilde edeceğiz. Bu süre zarfında değerli emeklerinden dolayı değerli Samet kardeşimden ve ekibinden Allah razı olsun Şimdi de inşallah Fatih kardeşimizle, kuracağı ekiple yola devam edeceğiz. Bolumuza, AK Gençliğimize bu kongrelerim hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Her birinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Protokol konuşmalarının ardından eski dönem Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş’e çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

Kongre, AK Parti teşkilat mensupları ile Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Kaynak.KöroğluGazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL