Yazarlarımız

Başımıza BMGV Kuşu Kondu

“BMGV”nin eli “TRAKYA” dan sonra şimdi de“BATI KARADENİZ”de mi? “BMGV”(Bill& Melinda Gates Vakfı);”Bill Gates ve Melinda Gates tarafından yönetilen sıtma, açlık gibi küresel sorunları çözmeye çalışan kar amacı gütmeyen bir..

Başımıza BMGV Kuşu Kondu

“BMGV”nin eli “TRAKYA” dan sonra şimdi de“BATI KARADENİZ”de mi?
“BMGV”(Bill& Melinda Gates Vakfı);”Bill Gates ve Melinda Gates tarafından yönetilen sıtma, açlık gibi küresel sorunları çözmeye çalışan kar amacı gütmeyen bir vakıftır. Vakıf 2000 yılında ABD’nin Washington eyaletinde bulunan Seattle şehrinde kurulmuştur. Zengin vakıflar listesinde bağış miktarına göre ikinci sırada yer almıştır. Amerika’nın ise en büyük varlığa sahip vakfıdır. “ deniliyor…
“TRAKYA’NIN AĞASI BİLL GATES!” mi? başlıklı “keşanpostası” ndaki haberden sonra şimdi de Kastamonu gazeteleri bu ilginç yatırım haberlerini verdi…”OKUYORUZ”…
“BAŞIMIZA BİLL GATES KUŞU KONDU !”…
”Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in, küresel ısınmadan en az etkilenecek bölgelerde arazi aldığı iddia edildi. Bunlardan biri de Kastamonu… Haberin doğruluğu henüz teyide muhtaç, ama bu bile günümüze kadar ilgi fakiri olmuş, kendi insanını bile tutabilmekten uzak Kastamonu topraklarına bakışın tavan yapmasına yetecek gibi duruyor.
Dünyanın en zengin insanları sıralamasında 4’üncü sırada yer alan Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in Türkiye’de toplam 56 bin dönüm arazi aldığı, bunun bir kısmının ise Kastamonu’da olduğu iddia edildi.
Daha önce dünyanın çeşitli ülkelerinde 1 milyon dönümden fazla arazi toplamasıyla gündeme gelen Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in arazi yatırımlarını gelecekte yaşanacak küresel ısınmadan en az etkilenecek bölgelere yaptığı ifade ediliyor.
Küresel ısınmada Türkiye’de en az etkilenecek yerler arasında Trakya’da Edirne ve Kırklareli’nin kuzey bölgeleri gösteriliyor. Tekirdağ’ın bir kısmının küresel ısınmada etkileneceği ancak genel olarak Trakya’nın küresel ısınmada en az etkilenecek yerler arasında olacağı belirtiliyor.
Bill Gates’in Türkiye’de Edirne, Kırklareli ve Kastamonu dışında küresel ısınmada az etkilenecek illerden de arazi topladığı belirtiliyor.
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kastamonu, Uşak, Zonguldak, Iğdır, Kars, Mardin, Hakkari, Batman, Şırnak, Siirt, Antalya, Isparta, Aydın küresel ısınmada en az etkilenecek iller arasında gösteriliyor. Mersin, Adana, Kırşehir, Yozgat başta olmak üzere Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde olağanüstü kuraklık yaşanacağı belirtiliyor. İstanbul’un Anadolu yakası, Yalova ve Konya ise şiddetli kuraklığın yaşanacağı bölgeler arasında gösteriliyor. “…
EVET dostlar… Henüz teyide muhtaç haberler bunlar ammmmmaa yoruma da açık değil mi…Okumaya devam ediyoruz…İlginç…
“BİLL AĞA’ NIN GÖZÜ KASTAMONU’DA MI ?”…
“Dünyanın en zengin insanları sıralamasında 4’üncü sırada yer alan Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in Edirne ve Kırklareli’nin yanı sıra Kastamonu’dan da tarım arazisi aldığı iddia edildi.

Gates’in Türkiye’de toplam 56 bin dönüm arazi aldığı, bunun bir kısmının ise Kastamonu’da olduğu iddia edildi. Daha önce dünyanın çeşitli ülkelerinde 1 milyon dönümden fazla arazi toplamasıyla gündeme gelen Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in arazi yatırımlarını gelecekte yaşanacak küresel ısınmadan en az etkilenecek bölgelere yaptığı ifade ediliyor.
Küresel ısınmada Türkiye’de en az etkilenecek yerler arasında Trakya’da Edirne ve Kırklareli’nin kuzey bölgeleri gösteriliyor. Tekirdağ’ın bir kısmının küresel ısınmada etkileneceği ancak genel olarak Trakya’nın küresel ısınmada en az etkilenecek yerler arasında olacağı belirtiliyor. Bill Gates’in Türkiye’de Edirne, Kırklareli ve Kastamonu dışında küresel ısınmada az etkilenecek illerden de arazi topladığı belirtiliyor. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kastamonu, Uşak, Zonguldak, Iğdır, Kars, Mardin, Hakkari, Batman, Şırnak, Siirt, Antalya, Isparta, Aydın küresel ısınmada en az etkilenecek iller arasında gösteriliyor. Mersin, Adana, Kırşehir, Yozgat başta olmak üzere Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde olağanüstü kuraklık yaşanacağı belirtiliyor. İstanbul’un Anadolu yakası, Yalova ve Konya ise şiddetli kuraklığın yaşanacağı bölgeler arasında gösteriliyor. (Haber Merkezi)”….
ÇOK değerli , ilgili Kastamonulu okurlar da bu haberin altına onlarca yorum yapmışlar bile…Birkaçını okuyoruz… Lütfen diğerlerine de sizler de göz atabilüsünüz. Batı karadenizli arkadaşlar… Değil mi?…”Kastamonu petrol denizinin üzerinde yüzüyor diye okumuştum. Bu kesin doğru o zaman bu adam hayrına toprak almaz.”…”Bunların her zaman ileriye dönük plan projeleri var”…”Sarımsağın para ettiğni duyduysa ondan gelir”…” Bill Gates’in kurucusu olduğu vakıf ABD’nin en büyük tarım arazisi sahiplerinden. ABD dışında İspanya ve Türkiye’de de çalışmaya başlayacaktır. 2019 yılında Avrupa Birliği ve Orman Bakanlığımız ile de protokol imzalamışlardı. Amaç ; sürdürülebilir tarım konusunda verimi zirveye çıkarmak. Tabi işin içinde teknoloji de olunca , genetiği mükemmelleştirilmiş ürünler, otonom ziraat araçları, sıfır hastalık vs. Muhtemelen bu bahsedilenler bununla alakalıdır.”…”Ramazan günü bunan daha güzel yalan bulunamazdı”…” VALLA UĞLUM BİLEMEDİM BİL GATES DEYİP DURULA”… Vb… Hoş yorumlar… Değil mi sevgili okurlar…
“BİR İKLİM FELAKETİNDEN NASIL KAÇILIR” isimli kitabının tanıtımı için bir platformun düzenlediği oturumlardan birinde Gates’e bir katılımcı şu soruyu sorar…” HEY BİLL! NEDEN BU KADAR ÇOK TARLA ALIYORSUN?” …Yanıtı mı…”YATIRIM GRUBUM KARAR VERDİ. İklimle alakası yok.”olmuş…İlginç değil mi dostlar…
BU açıklamalardan sonra bakalım sırada hangi Batı Karadeniz İllerine de bu minvalde yatırım var… Bunun cevabını da bu illerdeki çok değerli siyasi partilerin yöneticileri , değerli eski ve yeni vekilleri, AR-ge birim sorumluları araştırıp kamuoyunuda belki aydınlatabilirler…Şimdiden teşekkürler…Görelim Mevla Neyler…
Sıhhat ve afiyetle… Muvaffakiyetle…Selam ve MUHABBETLE… Huzurlu BAYRAMLAR…Bayramlar Bayram Ola….
SAYGILARIMIZLA.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL