Yazarlarımız

Gazeteci Dediğin Hükümlü Terörist, Sen de Bir Yalancısın Özgür Özel

Tutukluluk Nedenleri (İddianame): Azadiya Welat gazetesinde muhabirlik yapmasının tutuklanma nedenleri arasında olduğunu belirtiyor. Örgüte ilişkin propaganda, yürüyüş, gösterilere katılmaktan ve kanuna muhalefet suçlamalarından hükümlü. Tüm teknik eşyalarının (kamera-fotoğraf makinesi) dosya..

Gazeteci Dediğin Hükümlü Terörist, Sen de Bir Yalancısın Özgür Özel

Tutukluluk Nedenleri (İddianame): Azadiya Welat gazetesinde muhabirlik yapmasının tutuklanma nedenleri arasında olduğunu belirtiyor. Örgüte ilişkin propaganda, yürüyüş, gösterilere katılmaktan ve kanuna muhalefet suçlamalarından hükümlü. Tüm teknik eşyalarının (kamera-fotoğraf makinesi) dosya içine katılıp suç kanıtı sayıldığını belirtiyor. Sırt çantası da suç kanıtı sayılmış. Yaptığı haberler de kanıt olarak gösterilmiş.”

Gazeteci dediğin hükümlü terörist, sen de bir yalancısın Özgür Özel

SAVUNURKEN YALAN SÖYLÜYORLAR

CHP’nin hazırladığı raporda, “gazeteci” diye savunduğu kişinin eli silahlı bir terörist çıkması üzerine CHP milletvekili Özgür Özel, kameraların karşısına geçmiş, 10 yıl önceki raporda adı geçen birisinin bugün terör eylemi yapmasından dolayı sorumlu olmayacaklarını anlatmış.

Evet belki yargılaması devam eden birisi olsa kabul edilebilir ancak o tarihte de PKK üyeliğinden ceza almış. Kendilerinin hazırladığı o raporun hem 49’uncu sayfasındaki listede hem de 95’inci sayfasındaki mektubunda, PKK terör örgütü üyeliğinden hükümlü olduğu yazıyor.

BUGÜN DE PKK SÖZCÜSÜ DEMİRTAŞ’I SAVUNUYORLAR

Bir de açıklamasında, benim adımı anarak şunları söylüyor: “Bu raporda 188 gazetecinin ismi var. Bunun içinden Meclis’te şu anda üç milletvekili var. İki tane de Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal da geçen dönem bizim milletvekilimizdi. Bu raporda Tuncay Özkan var, Mustafa Balbay var, Hikmet Çiçek var, Yalçın Küçük var. Nedim Şener var, Nedim Şener’le görüşülmüş. Barış Penlivan var, Barış Terkoğlu var, var oğlu var.”

Ben 3 Mart 2011 günü gözaltına alındım, 6 Mart 2011 günü tutuklandım, 12 Mart 2012’de de Silivri Cezaevi’nden tahliye edildim.

Peki bu rapor ne zaman hazırlandı ve ne zaman kamuoyuna açıklandı. Onu da raporun 18 sayfasındaki “Kapsam” başlığı altındaki bölümden okuyalım: “Bu rapor, Aralık 2012-Ocak 2013 tarihleri arasında cezaevinde bulunan gazetecilere yapılan ziyaretlerde gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler ve gazetecilerle durumlarına ilişkin yapılan yazışmalar sonucu elde edilen bilgilere dayanmaktadır. Raporda adı geçen gazetecilerden bazıları bu süre içinde ya serbest kalmış ya da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.”

BENİMLE GÖRÜŞEN OLMADI

Dikkat ederseniz, ben raporun ilk hazırlık tarihi olan 2012 yılı aralık ayından 10 ay önce tahliye edilmiştim. Zaten raporun 61’inci sayfasında bu durum “yargılaması sürenler” ile ilgili listede izah edilmiş. Cezaevinden çıktıktan sonra da bu rapor kapsamında benimle görüşen kimse olmadı.

Peki Özgür Özel, 188 isim varken birkaç isimle birlikte benden bahsediyor. Çünkü kendilerini böyle aklamaya çalışıyorlar. Çünkü ben ve gerçek gazeteciler masumduk ve terörle ilgimiz yoktu. Ama onların savundukları arasında PKK’lı teröristler vardı.

Dün, onları bizim aramıza katarak savunuyorlardı, bugün de PKK’nın sözcüsü olan, PKK elebaşının “heykelini dikeceğiz” diyen Selahattin Demirtaş’ı savunuyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL