Yazarlarımız

İbret Verici Güzel Bir Hikaye

Tv’de bir programda sunucu milyoner misafirine sordu: -“Hayatında seni en çok mutlu eden nedir”? Adam: Hayatımda dört mutluluk merhalesi yaşadım, ta ki mutluluğu buldum: 1-Mala,eşyaya düşkünlüğüm oldu, elde edince mutluluğun..

İbret Verici Güzel Bir Hikaye

Tv’de bir programda sunucu milyoner misafirine sordu:
-“Hayatında seni en çok mutlu eden nedir”?
Adam:
Hayatımda dört mutluluk merhalesi yaşadım, ta ki mutluluğu buldum:
1-Mala,eşyaya düşkünlüğüm oldu, elde edince mutluluğun bu olmadığını anladım.
2-Çok pahalı şeylere düşkünlüğüm ,elde edince, onların verdiği mutluluğun, zamanla tesirini kaybettiğini gördüm.
3-Büyük şirketler, mesela bir futbol takımı veya uluslararası bir şirket sahibi olunca, mutluluğu yakaladım sandım, onlarda da bulamadım.Hatta gördüm ki; imkanların çoğaldıkça, sorumlulukların artıyor,rahatından fedakârlık yapmak zorunda kalıyorsun.
4-Bir arkadaşım benden engelli çocuklar için tekerlekli araba almada sponsor olmamı istedi. Hemen yüklü bir bağışta bulundum. Teslim günü gelince arkadaşım ısrarla çocuklara kendi elimle arabaları teslim etmemi ve çocukların sevincine ortak olmamı istedi.
Tabii gittim, çocukların arabaları alırken ve kullanırken ki sevincini görünce çok mutlu olmuştum. Rutin bir sevinçti, birkaç gün sonra unutacaktım.
Oradan çıkmak için kapıya yöneldiğimde , bir çocuk bacağıma yapıştı. Nazikçe kurtulmaya çalıştım, ama çocuk ısrarla bırakmıyor ve dikkatlice yüzüme bakıyordu.
Ona,”benden başka bir isteğin mi var?” dedim. Çocuğun cevabı bana gerçek ve kalıcı mutluluğun adresini vermişti.
Bana;
Hayır bir şey istemiyorum, yüzünü hafızama kazıyorum ki, Cennette karşılaştığımız zaman seni tanıyayım ve Rabbimin huzurunda sana bir daha teşekkür edeyim.
dedi.
Gerçek mutluluğu yakalayacak amelleri bize nasip eyle ALLAH’IM…..
Allah’a emanet olunuz efendim..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL