Aşçılar Diyarı

Mengen Gökçesu Güney’li Ünlü Aşçı Durmuş Çetin Mengen Haber’e Açık ve Net Konuştu

Aşçılar Derneği Başkanlığı, ünlü otel ve mutfaklarda aşçılık, AİBÜ’nde hocalık yapmış Durmuş Çetin içini Mengen Haber’e döktü. Gökçesu Beldesi  Salıpazarı’nda Mengen Haber Muhabirimize konuşan Ünlü Chef Durmuş Çetin, Belediye, temizlik,..

Mengen Gökçesu Güney’li Ünlü Aşçı Durmuş Çetin Mengen Haber’e Açık ve Net Konuştu

Aşçılar Derneği Başkanlığı, ünlü otel ve mutfaklarda aşçılık, AİBÜ’nde hocalık yapmış Durmuş Çetin içini Mengen Haber’e döktü.

Gökçesu Beldesi  Salıpazarı’nda Mengen Haber Muhabirimize konuşan Ünlü Chef Durmuş Çetin, Belediye, temizlik, orman, başıboş köpekler, çöp, Bolu’dan gelen ve Gökçesu’dan geçen dere ve korona hakkında çok samimi ve ilginç açıklamalarda bulundu.

Şikayet ve önerilerini tek tek sıralayan Duayen Aşçı Durmuş Çetin;

BELEDİYE
Burası Belediye, Belediye olmasına rağmen, Güney Köprüsünden Gökçesu Beldesine kadar bir tek çöp konteyneri yok.İnsan sağlığı nedeniyle temizlik çok önemli geliyor. Bu hastalığın sebebi de bu. İnsanlar çevreyi koruyamıyorlar. Her şeyi atıyoruz. Yapılması gereken bazı şeyler yapılmıyor” dedi.
Belediyelerin işi ne. Aracın var. Ordan al köprüye kadar temizle. İnsan sağlığı çok önemli” diye konuştu.

BAŞIBOŞ KÖPEKLER
Durmuş Çetin, temizlik çoluk çocuk hepimiz dikkat etmeliyiz ama uzun süredir de buralarda köpek ürüyor. Başıboş köpekler köylere kadar gelmeye başladı. Gökçesu ve asfalt kenarlarına köpek bırakıyorlar buna bir demek lazım” dedi.

ÇAM AĞAÇLARI
Emekli Usta Aşçı Durmuş Çetin Gökçesu’dan Merkeşler’e kadar olan bölgede yol kenarlarında kuruyan çam ağaçları ile ilgili konuştu; “Merkeşlerin altına kadar olan yerde bütün çamlar kuruyor. Bir Allah’ın kulu da demiyor ki neden kuruyor. Ben bakımsızlıktan kuruduklarını düşünüyorum.

ZEHİR AKIYOR
Gökçesu’dan geçen Bolu’dan gelen sudan içerdik, pırıl pırıl akardı. Ama bugün bak zehir akıyor. Bu derede balık yaşamıyor, kurbağa bile yaşamıyor. Derede canlı bile yaşamıyor. Eskiden yüzdüğümüz ırmak yok artık. Önceden ırmak akıyordu, şimdi irin akıyor. Çatakören’den bu yana derede canlı yaşamıyor ve kokudan geçilmiyor” dedi.

ÇÖP
Çöpler dere kenarına yığılıyor, dereye atlıyor sonra bu çöpler suyun akarında baraja kadar ulaşıyor. Devletimiz o baraja milyarlar harcamış, yatırım yapmış ve o su bize lazım.
Ama köylerde yol kenarlarına atılan poşetlerden çöplerden çok rahatsız oluyoruz. Köyde çöp konteynerimiz bile yok.
Çetin, “Aslına yapılması gereken çok iş var ama Belediye Başkanı arkadaşlarımız çok duyarsızlar, bir parça uyansınlar artık. Olmaz böyle şey.

PANDEMİ
Korona ile ilgili bir soruyu ise Durmuş Çetin şu şekilde cevapladı..
“Köylerde eskisi gibi toplanamıyoruz. Herkes birbirinden korkuyor ama tek tük gidiyoruz yine de. Maskelerimizi takıyoruz. Ne olacak durumumuz bilmiyorum.” dedi.

YORUMLAR (3)

  1. Hüseyin demir diyorki:

    Hocam bir mengenli kardeşin var burada 37 yıllık deneyimi olan bir turizmci su an hilton bolu otel müdürü saygilar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL