Köylerimiz

Fatih Metin “Mantar İçin Değil”

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin  Hiçbir köylümüze veya Bolulu vatandaşımıza ormanda mantar topladığı için ceza kesilmiş değildir” dedi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, geçtiğimiz günlerde Mudurnu..

Fatih Metin “Mantar İçin Değil”

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin  Hiçbir köylümüze veya Bolulu vatandaşımıza ormanda mantar topladığı için ceza kesilmiş değildir” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, geçtiğimiz günlerde Mudurnu ilçesinin Hüsamettindere Köyü’nde ormanda mantar toplayan 2 kişiye ceza kesilmesi üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı.

Fatih Metin, yaptığı açıklamada, “Hafta sonu Mudurnu ilçesinin, Hüsamettindere Köyü’nde ormanda mantar toplayan 2 kişiye ceza kesildiği şeklinde bir haber kamuoyuna yansıdı. Hiçbir köylümüze veya Bolulu vatandaşımıza ormanda mantar topladığı için ceza kesilmiş değildir” ifadelerini kullandı.

Mantar topladığı için hiç kimseye ceza kesilmeyeceğini dile getiren Metin, İl dışından gelip, Mudurnu’da ki köylüleri rahatsız eden, ormanlık alanda silah kullanan 2 kişiye, köylülerin şikayeti üzerine ceza kesildiğini dile getirdi.

“HİÇBİR KÖYLÜMÜZE MANTAR TOPLADIĞI İÇİN CEZA KESİLMEMİŞTİR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, “Hafta sonu Mudurnu ilçesinin, Hüsamettindere Köyü’nde ormanda mantar toplayan 2 kişiye ceza kesildiği şeklinde bir haber kamuoyuna yansıdı.

Hiçbir köylümüze veya Bolulu vatandaşımıza ormanda mantar topladığı için ceza kesilmiş değildir. Hafta sonu gerçekleşen olayda, İl dışından Mudurnu’ya gelen 2 vatandaşın, ormanlık alanda mantar topladığı ve silah kullandığı şeklinde köylülerimizden şikâyet gelmiştir.

Köylülerimizin şikâyeti ve rahatsızlığı üzerine, İl dışından gelen bu 2 vatandaşa Jandarma ekiplerimiz ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından müdahale edilerek ceza kesilmiştir” ifadelerine yer verdi.

“VATANDAŞIMIZIN HUZURUNU BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR”

Cezanın tamamen vatandaşların şikâyeti üzerine gerçekleştiğini belirten Metin, “Hiç kimsenin İl dışından gelip, Bolu’nun ormanlarında vatandaşlarımızı rahatsız etme hakkı yoktur.

Bu konuda tamamen köylülerimizin şikâyeti ve rahatsızlığı üzerine gerçekleşmiştir. Hem Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz hem de Jandarma birimlerimiz Bolulu hemşerilerimizin huzuru ve güvenliği için elinden gelini yapmaktadır.

Konunun kamuoyuna yanlış yansıması ekiplerimizi de bizleri de üzmüştür” dedi. Kaynak. Bolu Takip

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL